استراتژی‌های بازاریابی محلی (Local Marketing) برای موفقیت در کسب و کار

بازاریابی

بازاریابی محلی یک عنصر ضروری از یک استراتژی بازاریابی گسترد‌ تر برای مشاغل کوچک است. این می‌تواند برند شما را در مقابل مخاطبان محلی گسترده‌تری قرار دهد که احتمالاً در آینده نزدیک از کسب و کار شما حمایت خواهند کرد. اما به عنوان یک کارآفرین چه کاری می‌توانید انجام دهید تا دسترسی کسب و کار کوچک خود را به مخاطبان محلی بهبود بخشید؟ این راهنما شامل چند نکته مهم برای بهبود استراتژی بازاریابی محلی شما است.

 

بازاریابی محلی چیست؟

 

بازاریابی محلی مخاطبانی را در همان شهر یا منطقه‌ای که کسب و کار شما در آن قرار دارد هدف قرار می‌دهد. این عنصر طرح بازاریابی برای افرادی در شعاع خاصی از محل کسب و کار فیزیکی شما طراحی شده است که ممکن است در هر زمانی محصول یا خدمات شما را به طور واقعی خریداری کنند.

 

درک مخاطبان هدف و اطلاعاتی که باید به آنها منتقل کنید برای هر استراتژی بازاریابی کسب و کار کوچک بسیار مهم است. این نکته، به ویژه در استراتژی بازاریابی محلی که باید موقعیت کسب و کار شما را برجسته کند، مهم است.

 

هدف یک استراتژی بازاریابی محلی این است که به بهترین شکل از بودجه تبلیغاتی و بازاریابی شما استفاده کند. دیجیتال مارکتینگ ابزاری موثر برای کسب و کارها در هر اندازه است. با این حال، اگر شما یک کسب و کار محلی هستید و نتوانستید مخاطبان محلی را جذب کنید، هزینه بازاریابی شما بیهوده بوده است.

 

چه نوع کسب و کارهایی از بازاریابی محلی سود می‌برند؟

 

بسیاری از مشاغل می‌توانند از بازاریابی محلی بهره‌مند شوند. با این حال، انواع کسب و کار خاص به آن نیاز دارند. در اینجا چند نمونه از انواع کسب و کار که به استراتژی بازاریابی محلی نیاز دارند آورده شده است:

  • رستوران‌ها
  • فروشگاه‌های خرده‌فروشی
  • خدمات حرفه‌ای

در حالی که بسیاری از کسب و کارها به یک استراتژی بازاریابی محلی نیاز دارند، دیگران می‌توانند از جذب مخاطبان گسترده‌تری بهره‌مند شوند.

 

10 استراتژی بازاریابی محلی که می‌توانید از امروز شروع کنید

 

بازاریابی محلی با چند مرحله آسان برای پیاده سازی شروع می‌شود که هر شرکتی می‌تواند بلافاصله شروع کند. در اینجا چند ایده سریع و ساده برای بهبود بازاریابی محلی کسب و کار شما آورده شده است:

 

1. وب سایت خود را برای کاربران محلی بهینه کنید.

 

بهینه‌سازی وب سایت کلید افزایش ترافیک است و برای هر استراتژی بازاریابی دیجیتال ضروری است. اما آیا وبسایت شما برای کاربران محلی بهینه شده است؟ در اینجا چند راه برای بهینه سازی وب سایت شما برای مشتریان نزدیک وجود دارد:

 

  • اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما برای موبایل مناسب است. ایجاد یک وب سایت سازگار با موبایل بسیار مهم است.
  • وب سایت خود را بومی‌سازی کنید. هر وب سایت تجاری موثر باید از بهترین شیوه های بهینه سازی موتور جستجو (SEO) پیروی کند، مانند استفاده از تحقیقات کلمات کلیدی برای اطلاع رسانی محتوای وب سایت شما. با این حال، بومی سازی وب سایت شما به معنای تعیین کلمات کلیدی و عبارات کلیدی بر اساس سئوی محلی است.

 

2. تگ‌های عنوان و توضیحات متا را در وب سایت خود به روز کنید

 

اطمینان حاصل کنید که برچسب‌های عنوان و ابرداده‌های وب‌سایت شما به روز هستند.

تگ عنوان: تگ عنوان 60 کاراکتری است که کاربران موتورهای جستجو در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) می‌بینند. برچسب عنوان را مرتبط با نام تجاری و مکان خود نگه دارید اما کمتر از 60 کاراکتر داشته باشد.

توضیحات متا: توضیحات متا باید 160 کاراکتر یا کمتر باشد. توضیحات متا کمتر در رتبه‌بندی موتورهای جستجو تاثیرگذار است، اما می‌تواند نرخ کلیک را با نشان دادن دقیق نوع اطلاعاتی که در صفحه وب پیدا می‌کنند به کاربران نشان دهد.

 

3. صفحات را برای همه مکان‌های کسب و کار خود تنظیم کنید.

 

اگر کسب و کار شما چندین مکان دارد، یک صفحه جداگانه برای هر مکان در وب سایت خود ایجاد کنید تا تلاش‌های بازاریابی محلی‌سازی خود را بیشتر کنید. این صفحات باید حاوی محتوای خاصی در مورد کسب و کار شما باشند.

 

4. فهرست نمایه کسب و کار Google خود را ایجاد کنید.

 

یکی از ساده‌ترین و مؤثرترین استراتژی‌های بازاریابی محلی که می‌توانید فوراً از آن استفاده کنید، تنظیم نمایه کسب‌وکار Google خود است. نمایه کسب‌وکار Google اطلاعاتی مانند مکان کسب‌وکار، ساعات کاری، مسیرها، اطلاعات تماس و سایر اطلاعات را مستقیماً در SERP در اختیار کاربران موتور جستجو قرار می‌دهد.

 

5. صفحات رسانه‌های اجتماعی خود را برای کاربران محلی بهینه کنید.

 

بازاریابی رسانه‌های اجتماعی برای بازاریابی آنلاین محلی بسیار مهم است. مانند وب‌سایت شما، صفحات رسانه‌های اجتماعی شما باید بهینه و بومی سازی شوند. این به معنای ارائه اطلاعات به روز، مانند مکان کسب و کار، اطلاعات تماس و ساعات کاری فروشگاه، و همچنین حفظ یک حساب رسانه اجتماعی فعال است.

 

6. میزبان یا حامی رویدادهای جامعه محلی باشید.

 

بازاریابی

بازاریابی دیجیتال خوب است، اما ایجاد یک پل در دنیای واقعی بین مخاطبان و برند شما بسیار ارزشمند است. برای انجام این کار، مشارکت در جامعه خود ضروری است. در صورت امکان، حمایت مالی یا میزبانی رویدادهای محلی را برای افزایش دیده شدن برند در جامعه محلی خود در نظر بگیرید. این همچنین یک راه عالی برای پوشش خبری مطبوعات محلی است که شانس اینکه مخاطبان محلی کسب و کار شما را آنلاین پیدا کنند را افزایش می دهد.

 

7. از ایمیل مارکتینگ بومی سازی شده استفاده کنید.

 

استراتژی‌های بازاریابی ایمیلی موثر و ارزان هستند. بخش عمده ای از هزینه‌ها مربوط به دریافت آدرس‌های ایمیل ارزشمند است. اگرچه آدرس ایمیل به شما نمی‌گوید که کاربر در کجا قرار دارد، می‌توانید یک لیست تماس ایمیل برای فیلتر کردن کاربران بر اساس مکان ایجاد کنید.

 

8. با سایر مشاغل محلی شریک شوید.

 

مشارکت با سایر مشاغل می‌تواند ابزار قدرتمندی باشد. این ائتلاف‌ها میزان دسترسی کل هر دو شرکت را چند برابر می‌کنند. این استراتژی زمانی بهترین کار را انجام می‌دهد، که کسب و کارهایی با ارزش‌ها و اهداف مشابه (و که مستقیماً با شرکت شما رقابت نمی‌کنند) پیدا کنید.

 

9. یک برنامه وفاداری مشتری ایجاد کنید.

 

بازاریابی برنامه وفاداری مشتری یک راه عالی برای اطمینان از بازگشت مشتریان محلی است. کسب‌وکارها می‌توانند کارت‌های وفاداری فیزیکی یا دیجیتالی ارائه دهند که پس از تعداد مشخصی خرید یا امتیاز کسب شده، به مشتریان با اقلام رایگان یا با تخفیف پاداش می‌دهند. همچنین می‌توان تخفیف‌ها و تبلیغات را از طریق ایمیل برای اعضای برنامه وفاداری ارسال کرد.

 

10. داستان برند خود را برای مخاطبان محلی بازگو کنید.

 

کسب‌وکارهای کوچک باید راه‌هایی برای عبور از سر و صدای رقبای بزرگ‌تر و بازارهای آنلاین پیدا کنند، تا پیام خود را به مصرف‌کنندگان برسانند. یکی از راه‌های متقاعد کننده برای انجام این بازاریابی این است که داستان شرکت خود را به اشتراک بگذارید. یک داستان شخصی منحصر به فرد به مشتریان کمک می‌کند تا با برند شما ارتباط برقرار کنند.

 

جهانی فکر کنید، اما محلی تبلیغات کنید

 

چه کسب‌وکاری را اداره کنید که متکی به تعامل محلی باشد و چه بخواهید بازاریابی محلی خود را بهبود ببخشید، می‌توانید با استفاده از تاکتیک‌های آسان، مقرون‌به‌صرفه و مؤثر به مخاطبان هدف محلی خود برسید. نکته کلیدی این است که بهترین استراتژی‌های بازاریابی را برای اطمینان از دیده شدن کسب‌وکارتان توسط جامعه محلی، جذب مخاطبان هدف و ایجاد روابط قوی با مشتری پیدا کنید.

 

مقالات مرتبط: کارآفرینان به این سوال پاسخ میدهند: چرا نوآوری در کسبوکار مهم است

 

 

دینگ ارائه دهنده راهکار اتوماسیون حضور و غیاب

دینگ یکی از برترین ارائه دهنده‌های راهکار اتوماسیون حضور و غیاب با محصولات و خدمات مرتبط آماده ارائه خدمت به شماست، در صورت لزوم با کارشناسان ما در ارتباط باشید.