10 استراتژی برای دریافت بازخورد در کار گروهی

به اشتراک گذاشتن مقاله

در کار گروهی باید بدانید که اعضای تیم از شما چه می خواهند. تشویق اعضای تیم برای دادن بازخورد راهی مفید برای درک آنها و پیشرفت کسب و کار است. داشتن استراتژی‌هایی برای بازخورد به شما  بینش‌ درستی از تیم و توسعه کسب و کار می دهد. در این مقاله به این موضوع می پردازیم که چرا گرفتن بازخورد از تیم مهم است، بهترین زمان ها برای دریافت بازخورد و 10 استراتژی برای گرفتن بازخورد را بررسی می کنیم.

 

چرا گرفتن بازخورد در کار گروهی مهم است؟

دریافت بازخورد از تیم به شما کمک می کند تا نقاط قوت و ضعف خود را به عنوان یک مدیر درک کنید. هنگامی که بازخورد تیم به خودتان و گروه را بدانید، می توانید کار گروهی هماهنگ و قدرتمندی ایجاد کنید. در کسب و کارهای بزرگ‌، فرآیند دریافت بازخورد می‌تواند حتی فرصت‌هایی برای ایجاد روابط حرفه‌ای قوی‌تر بین کارکنان و مدیران ایجاد کند.

با گرفتن بازخورد، می توانید الگوی خوبی برای افراد تیم باشید. در نتیجه، یک فرهنگ شرکتی ایجاد می شود که در آن افراد احساس راحتی می کنند تا نظرات دیگران را بپرسند و بتوانند از آن برای بهبود عملکرد خود استفاده کنند. بازخورد مثبت و منفی می تواند باعث رشد اعضای تیم شود، به ترک عادت های بد کمک کند و رفتار مثبت را در محل کار تقویت کند. در نتیجه، کار گروهی  در تیم تان قوی تر می شود.

 

چه زمانی از افراد تیم بازخورد بگیریم؟

درخواست بازخورد نشان می دهد که شما می خواهید مهارت های خود به عنوان یک رهبر را بهتر کنید. در اینجا چند توصیه برای زمان بازخورد داریم:

 

در پایان هر سال

معمولاً مدیران در پایان هر سال از اعضای تیم خود بازخورد می خواهند. به این ترتیب، آنها می توانند درباره عملکرد خود به عنوان رهبر اطلاعات بیشتری کسب کنند و ببینند که آیا نظر افراد تیم درباره رهبری آنها در ماه های اخیر تغییر کرده است یا خیر. برای به دست آوردن نتایج دقیقی که بتوانید آن را با سال های گذشته مقایسه کنید، خوب است که یک الگوی بازخورد طراحی کنید و سوالات مشابه را هر سال از کارمندان بپرسید. نتایج آن به رویکرد مدیریتی و کار گروهی سال آینده کسب و کار شما کمک می کند.

 

قبل از اجرای یک استراتژی جدید

پرسیدن نظر افراد تیم در حین اجرای یک استراتژی جدید برای حفظ مشارکت افراد تیم ضروری است. در این صورت اعضای تیم احساس می کنند که به آن ها اهمیت می‌دهید و این باعث می‌شود که به گروه و کار گروهی پایبندی و تعهد بیشتری داشته باشند.

 

هنگام تردید

زمانی که تیم چالشی را پشت سر می گذارد، بهتر است که نظر اعضای تیم را بپرسید. گوش دادن به ایده ها و نظرات اعضای تیم در مورد یک موضوع ممکن است به شما کمک کند مشکل را از دیدگاه آنها ببینید و راه حل های جدید و خلاقانه ای را کشف کنید. چالش ها را مثل یک کار گروهی در نظر بگیرید، زیرا داشتن ایده‌های متفاوت می تواند کلید حل مسائل باشد.

 

10 استراتژی برای گرفتن بازخورد

 

گرفتن بازخورد

 

برای گرفتن بازخورد در کار گروهی ، روش هایی وجود دارد که می‌تواند اعضای تیم را تشویق کنید ایده ها و افکار خود را به اشتراک بگذارند. در اینجا، 10 استراتژی را بررسی می کنیم که می توانید از آن ها برای دریافت بازخورد استفاده کنید:

 

1. سیاست درهای باز داشته باشید

سیاست درهای باز به تیم نشان می دهد که می توانند به شما نزدیک شوند. ایجاد روابط با اعضای تیم یک فرهنگ کاری مثبت در کار گروهی ایجاد می کند. اگر اعضای تیم شما رابطه سازنده و مثبتی با شما داشته باشند، احتمالاً به راحتی نظراتشان را به شما می گویند.

 

2. سوالات مشخص بپرسید

یکی از بهترین راه ها برای تشویق افراد تیم برای به اشتراک گذاشتن نظراتشان در کار گروهی، ایجاد ارتباط است. می‌توانید این کار را با پرسیدن سؤالات مستقیم از اعضای تیم انجام دهید. این کار نشان می‌دهد واقعاً علاقه‌مند هستید بدانید که آنها در مورد محیط کارشان چه احساسی دارند. اجرای این استراتژی می تواند کمک کند تا کارمندان افکار و قضاوت صادقانه خود را با شما در میان بگذارند. برخی از سوالاتی که می توانید بپرسید عبارتند از:

 

-آیا کاری هست که بتوانم برای حمایت از شما انجام دهم؟

-چگونه می توانم به شما کمک کنم این پروژه را به موقع انجام دهید؟

-آیا لیدری و رهبری من در این پروژه را موثر می بینید؟

 

3. ارتباط غیرکلامی

تیم ها معمولاً متشکل از افرادی با شخصیت ها، ترجیحات و سبک های کاری متفاوتی هستند. با مشاهده زبان بدن افراد  در طول جلسات و کار گروهی، می توانید تعیین کنید که کدام استراتژی برای درخواست بازخورد از اعضای تیم بهتر است. برای مثال، برخی از افراد ممکن است از شرکت در یک بحث گروهی و به اشتراک گذاشتن افکار خود در گروه لذت ببرند. برای بعضی یک جلسه خصوصی ممکن است مناسب تر باشد. هنگام مشاهده نحوه برقراری ارتباط غیرکلامی، به زبان بدن آن ها از جمله حرکات و حالات صورت توجه کنید.

 

4. نظرسنجی های منظم

نظرسنجی از کارمندان می تواند روشی بسیار موثر برای گرفتن بازخورد باشد. در نظر داشته باشید که در فواصل زمانی منظم، مانند شروع و پایان پروژه، یک نظرسنجی مشخصی را برای اعضای تیم بفرستید. می‌توانید از این اطلاعات برای تعیین اینکه چه زمانی به توجه و حمایت شما در کار گروهی نیاز است، استفاده کنید.

 

5. مزایای بازخورد را توضیح دهید

اگر متوجه شدید که اعضای تیم در مورد به اشتراک گذاشتن افکار واقعی خود با شما مردد هستند، ممکن است به این دلیل باشد که آن ها فواید آن را نمی دانند. برای کمک به درک این موضوع، حتماً مزایای بازخورد را توضیح دهید، اینکه چگونه یک مدیر آگاه تر می تواند برای تیم و کار گروهی مفید باشد.

 

6. بازخورد ناشناس

 

 

کار گروهی

یک راه موثر برای تشویق بازخورد صادقانه این است که اعضای تیم افکار خود را به صورت ناشناس به اشتراک بگذارند. بدین ترتیب به راحتی می توانند در مورد مشکلات، کار گروهی و چالش ها بدون ترس از عواقب آن صحبت کنند.

 

7. به تیم خود علاقه نشان دهید

نشان دادن علاقه به تیم می تواند آن ها را تشویق کند که در صورت بروز هر مشکلی به شما رجوع کنند. دانستن اینکه اعضای تیم در روند کار گروهی و پیشرفت کار چه خواسته ای از شما دارند، به پیشرفت کسب و کارتان کمک می کند.

 

8. الگوی مثبتی باشید

الگوی مثبت بودن یک استراتژی مدیریتی موثر است و می تواند به شما در گرفتن بازخورد کمک کند. مدل سازی رفتاری که می خواهید از تیم و کار گروهی ببینید، به آن ها کمک می کند تا انتظارات شما را بفهمند. مثلاً با مطرح کردن صادقانه اشتباهات خود، اعتماد اعضای گروه را جلب کنید. وقتی در این زمینه پیش قدم باشید، افراد تیم هم همین رویه را پیش خواهند گرفت.

 

9. برای بازخورد قدردانی کنید

بعد از گرفتن بازخورد از افراد تیم سپاسگزاری کنید. در این صورت تیم احساس راحتی بیشتری در ارائه بازخورد به شما می کند.

سپاسگزار بودن از بازخوردها، صرف نظر از ماهیت آن، به اعضای تیم اطمینان می دهد که بازخورد دادن برای آن ها خطری ندارد و آن ها را به انجام این کار ترغیب می کند. همچنین هر گونه سؤالی در مورد بازخورد دارید را مطرح کنید. این نشان می دهد که شما بازخوردها را جدی می گیرید و تلاش می کنید تا آن ها را به طور کامل درک کنید و در تیم و کار گروهی به کار بگیرید.

 

10. بر اساس بازخوردها عمل کنید

وقتی یکی از اعضای تیم به شما بازخورد می دهد، مهم است که بر اساس آن عمل کنید. اگر کارمندان بدانند که نظراتشان مهم است، احتمال بیشتری دارد که بازخورد خود را به اشتراک بگذارند. ایجاد تغییراتی که در بازخوردها خواسته شده است حیاتی است، چراکه اعضای تیم می توانند ببینند که بازخورد آنها منجر به بهبود در کار گروهی می شود.

 

درباره اهمیت کارگروهی می توانید مقاله چرا کار گروهی ابزار اصلی موفقیت است را بخوانید.

 

 

دینگ ارائه دهنده راهکار اتوماسیون حضور و غیاب

دینگ یکی از برترین ارائه دهنده‌های راهکار اتوماسیون حضور و غیاب با محصولات و خدمات مرتبط آماده ارائه خدمت به شماست، در صورت لزوم با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *