برندسازی: راهنمای ساختن یک برند قدرتمند

برندسازی

برای ارتباط با مشتریان هدف و کمک به رشد و شکوفایی کسب و کارتان، باید هویت شرکت خود را درک کنید و مالک آن باشید. فلسفه کسب و کار منحصر به فرد، شخصیت و نحوه متمایز شدن شما از رقبا، برند شما را تشکیل می‌دهد. در این مقاله اهمیت ایجاد برندسازی را برای برجسته کردن، ایجاد هویت و پشتیبان گیری از آنچه می‌فروشید بررسی خواهیم کرد.

 

برند چیست؟

 

برند شما هویت بازار شما است. بسیاری از مردم با عناصر بصری برند از جمله لوگو آشنا هستند. با این حال، برند شما فراتر از آن چیزی است که مردم می‌بینند و شامل یک تصویر درونی جامع از شرکت شما می‌شود که شامل شخصیت شما، دلیل وجودی شما و اینکه چه کسی بازار هدف شما را تشکیل می‌دهد، می‌شود. برند شما باید به سرعت و با دقت مشخص کند که شما چه کسی هستید و چرا محصول شما وجود دارد.

 

چگونه یک برند بسازیم؟

 

هنگامی که فرآیند شناسایی و ساخت برند خود را آغاز می‌کنید، 3 سوال زیر را در نظر بگیرید:

 

  • شما کی و چی هستید؟
  • چرا وجود دارید؟
  • بازار هدف شما کیست؟

پاسخ به 2 سوال اول ممکن است واضح به نظر برسد. با این حال، زمانی که برای تعریف و درک پاسخ‌های خود وقت بگذارید، برای بیان هویت خود مجهزتر خواهید بود. این پاسخ‌ها همچنین به شما کمک می‌کنند تا پایگاه مشتری خود را شناسایی کنید و موقعیت بهتری را برای ارائه پیام برند خود به مشتریان و بهبود مستمر پیشنهادات خود ایجاد کنید.

 

1. شما که هستید؟

 

چه هویتی را می‌خواهید مشتریان با برند شما مرتبط کنند؟ طوفان فکری برای ایجاد لیستی از کلمات توصیفی که می‌تواند به مخاطبان هدف شما را بشناساند، ایجاد کنید. آیا شما قابل اعتماد هستید؟ جوان هستید؟ کلاسیک؟ آیا می‌خواهید به عنوان جسور، دوستانه، کلاسیک، قابل اعتماد، مجلل، دمدمی مزاج یا باهوش شناخته شوید؟

 

2. چرا وجود دارید؟

 

به عنوان یک کسب و کار، شما می‌خواهید سود داشته باشید. با این حال، چرایی وجود شما و برند شما باید فراتر از پول باشد. مشتریان می‌خواهند بدانند شما به چه چیزی اعتقاد دارید و آیا آنها نیز به آن اعتقاد دارند.

 

اینکه چرا کسب و کار شما وجود دارد به همان اندازه برای پیام رسانی شما مهم است. بیانیه ماموریت شرکت خود را مرور کنید و اطمینان حاصل کنید که برند شما با پیام آن سازگار است. اگر هنوز یکی از آن ها را ندارید، ارزش‌های ملموس کسب و کار خود را تعریف کنید و یک ماموریت شرکتی را ایجاد کنید. بیانیه ماموریت، علت و هدف شما را مشخص می کند. باید برند شما و هر ارتباطی را در بر بگیرد.

 

3. بازار هدف شما کیست؟

 

همه نمی‌توانند مشتری هدف شما باشند. هنگام شناسایی بازار هدف خود، دقیق باشید و مراحل زیر را انجام دهید:

 

جمعیت شناسی بازار هدف خود را تعیین کنید. به جمعیت شناسی بازار هدف خود نگاه کنید. چه کسی را در حال خرید محصول خود می‌بینید؟ فراتر از سن بروید و در نظر بگیرید که چه کسی برای محصول یا خدمات شما هزینه خواهد کرد.

 

به مشتریان رقبای خود نگاه کنید. در مورد برند های مشابه تحقیق کنید تا ببینید به چه کسانی خوب می‌فروشند. آیا می‌خواهید به دنبال سهمی از آن بازار هدف یا یک جایگاه تجاری متفاوت باشید؟

 

توصیفگرهای طوفان فکری برای بازار هدف خود. کلمات توصیفی می‌توانند به شما در درک مخاطبان هدف خود کمک کنند، حتی اگر از آنها در مواد برندسازی استفاده نکنید. به دنبال مشتریان طبیعی خود باشید. در مورد افرادی که به دنبال جذب آنها هستید واقع بین باشید. 

 

عناصر اساسی در ایجاد برند

برندسازی

وقتی می دانید که چه کسی هستید، چرا محصول شما وجود دارد و بازار هدف شما کیست، زمان آن فرا رسیده که برند خود را ایجاد کنید. هر انتخابی که هنگام ارائه برند خود انجام می‌دهید باید همان ماهیت و هویت را منعکس کند.

 

عناصر ضروری زیر را در نظر بگیرید:

 

نام برند خود را انتخاب کنید

 

اول از همه، یافتن نام تجاری مناسب مهم است. نامی را انتخاب کنید که نشان دهد کسب و کار شما چیست و چرا وجود دارد.

 

لوگوی برند را توسعه دهید

 

نام تجاری شما نحوه ایجاد لوگوی شرکت را نشان می‌دهد، تصویر بصری که فوراً شرکت یا محصول شما را در بازار شناسایی می‌کند.

 

زیبایی شناسی بازاریابی را توسعه دهید 

 

زیبایی شناسی بازاریابی شما شامل لوگو و تمام مواد بازاریابی، از جمله طراحی وبسایت و حضور در رسانه‌های اجتماعی است. در برندسازی زیبایی‌شناسی را در نظر بگیرید که شرکت شما را به بهترین شکل به تصویر می‌کشد، از جمله یک پالت رنگ. 

 

پلتفرم‌هایی را انتخاب کنید که مناسب برند شما باشد

 

نحوه بازاریابی کسب و کارتان، از جمله پلتفرم های رسانه‌های اجتماعی آن، اطلاعاتی را درباره برند شما منتقل می‌کند. مشتریان شما ممکن است از چندین پلتفرم رسانه اجتماعی استفاده کنند، و اگر چنین است، می‌توانید پیام‌های خود را برای هر پلتفرم تنظیم کنید. نام تجاری شما تغییر نخواهد کرد، اما می‌توانید پیام‌ها، زبان، تصاویر و صداهای خود را به شکلی ظریف تغییر دهید تا برای هر پلتفرم مناسب باشد.

 

چرا برندسازی ارزش اینهمه زحمت را دارد؟

 

برندسازی می‌تواند به تلاش و هزینه قابل توجهی نیاز داشته باشد. اما زمانی که بدانید چگونه هویت برند ایجاد کنید و روی تعیین استراتژی مناسب سرمایه‌گذاری کنید، در دراز مدت در زمان، کار و هزینه خود صرفه‌جویی خواهید کرد. شما قبلاً انتخاب‌های اساسی در مورد نحوه ارائه شرکت خود داشته اید.

 

برند شما منعکس کننده ماموریت و هدف شرکت شما است. این به شما کمک می‌کند تا به طور مختصر و پیوسته با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید تا آنها بتوانند فوراً برند شما را تشخیص دهند.