11 مسئولیت مدیر استخدام

به اشتراک گذاشتن مقاله

مدیریت استخدام مستلزم نظارت مستمر بر نیازهای منابع انسانی شرکت برای برنامه ریزی و پشتیبانی مناسب است. مسئولیت های مدیران استخدام ممکن است بسته به کارفرما، اندازه کسب و کار و صنعت متفاوت باشد. در این مقاله به این می پردازیم که وظایف مدیر استخدام چیست.

مدیر استخدام کیست؟

مدیر استخدام فردی است که فرآیندهای منبع یابی، مصاحبه و استخدام را در یک سازمان مدیریت می کند. او اطمینان حاصل می کند که یک شرکت مناسب ترین افراد را استخدام کند.

 

مسئولیت های مدیر استخدام

وظایف متعددی وجود دارد که مدیران استخدام به صورت روزانه انجام می دهند. برخی از مسئولیت های مدیر استخدام عبارتند از:

 

درک نیازهای مشتری

مدیران استخدام برای درک نیازهای استخدامی و اهداف سازمانی با مشتریان ارتباط برقرار می کنند. آن ها همچنین با بخش های مختلف شرکت در ارتباط هستند تا نیازها را بسنجند و برای آن ها برنامه ریزی کنند. مدیران استخدام این اطلاعات را با پرسیدن سؤالات درست در مورد اهداف شرکت جمع‌آوری می‌کنند.

 

توسعه استخدام

توسعه استخدام به معنی یافتن نامزدهای شغلی است که با شرح شغل مطابقت دارند و علاقه قبلی خود را به شرکت نشان داده اند. مدیران استخدام به طور مرتب در سمینارها، کنفرانس‌ها، نمایشگاه‌های شغلی و سایر رویدادهای صنعتی شرکت می‌کنند تا با دیگر متخصصان ارتباط برقرار کنند و روابط خود را توسعه دهند. راه‌های دیگر برای توسعه استخدام عبارتند از تعامل با گروه هدف در شبکه های اجتماعی و میزبانی وبینارهای آنلاین.

 

یافتن معیارهای استخدام

مدیران استخدام معیارهای کلیدی استخدام را مشخص می کنند. معیارهایی مانند مدت زمان لازم برای استخدام که با دانستن آن می توانند زمان استخدام را به حداقل برسانند.

 

تصویرسازی از فرد ایده آل

مدیران استخدام برای هر موقعیت استخدام، پرسونای کاندیدا را ایجاد می کنند. پرسونا تصویری از فرد ایده آل برای یک موقعیت شغلی است. مدیران استخدام از این تصویرسازی استفاده می کنند تا استراتژی های استعدادیابی برای جذب افراد مناسب را تنظیم کنند.

 

شناسایی افراد مناسب

 

نامزدهای شغلی

مدیران استخدام، نامزدهای شغلی را با استفاده از کانال های مختلف شناسایی می کنند. برخی از راه های یافتن افراد عبارتند از سایت های کاریابی و شبکه های اجتماعی.

 

ایجاد استراتژی های استخدام

استراتژی استخدام زمان و مکان و نحوه ارزیابی متقاضیان را مشخص می کند. مدیران استخدام رویه های فعلی استخدام را بررسی می کنند تا اصلاحات یا توصیه های لازم برای اثربخشی فرآیند استخدام را انجام دهند.

 

مشاوره با مرجع

بررسی مرجع آخرین گامی است که مدیر استخدام برمی دارد. این شامل پیگیری با مرجعی است که فرد در رزومه خود معرفی کرده است. این کار برای این است تا کارفرما بینشی در مورد صلاحیت ها، مهارت ها و تجربه متقاضی کسب کند.

 

انجام تحقیقات

مدیران استخدام در مورد شرکت تحقیق می کنند تا درباره فرهنگ شرکت و کارهایی که انجام می دهند بیشتر بدانند. این اطلاعات به آن‌ها کمک می‌کند تا افرادی را که با فرهنگ شرکت مطابقت دارند شناسایی کنند. مدیران استخدام همچنین ممکن است در مورد رقیبان و بازار تحقیق کنند تا بفهمند چه چیزی می تواند شرکت را متمایز کند. آن ها می توانند از این اطلاعات برای جذب استعدادها نیز استفاده کنند.

 

ایجاد خلاصه پروفایل

مدیران استخدام خلاصه‌ای از مشخصات متقاضیان ایجاد می‌کنند و آن ها را برای بررسی به مدیر شرکت ارائه می‌دهند. این خلاصه ها شامل برداشت کلی استخدام کننده از نامزد، مناسب بودن آن، نکات برجسته و دستاوردهای شغلی، در دسترس بودن آن ها و هر گونه مهارت و صلاحیت مرتبط است.

 

تعریف شرح وظایف

مدیران استخدام الزامات شغلی ضروری، وظایف، مسئولیت ها و مهارت های مورد نیاز برای موفقیت را شرح می دهند. مدیران استخدام برای تعریف الزامات شغلی، از نزدیک با بخش های مختلف همکاری می کنند.

 

مصاحبه با نامزدها

مدیران استخدام از طرف شرکت مصاحبه های محرمانه انجام می دهند. آن ها سؤالات مصاحبه مربوطه را آماده می کنند و پاسخ های افراد را یادداشت یا ضبط می کنند. آن ها در پایان مصاحبه زمانی را به نامزد می دهند تا در مورد شرکت، موقعیت یا فرآیند درخواست سؤال بپرسد. این امر مستلزم آن است که مدیران استخدام در مورد کسب و کار و موقعیت شغلی آگاه باشند.

 

مهارت های لازم برای مدیر استخدام

 

اکثر مدیران استخدام مجموعه مهارت های خود را در طول تحصیل و تجربه توسعه می دهند. برخی از مهارت های مهم مدیر استخدام عبارتند از:

  • مهارت های رهبری
  • مهارت های تصمیم گیری
  • مهارت های ارتباطی
  • مهارت های نرم افزار کامپیوتری
  • مهارت های مدیریتی
  • مهارت های اداری
  • مهارت های مدیریت استرس
  • مهارت های تحقیق

 

شرح وظایف مدیر استخدام

خواندن شرح شغل می تواند به شما کمک کند تا بفهمید کارفرمایان به دنبال چه چیزی درکارجویان هستند. سپس، می توانید رزومه خود را مطابق با آن تنظیم کنید. شرح وظایف شغلی ممکن است متفاوت باشد، اما می‌توانید مهارت‌های کلیدی را درک کنید و آن‌ها را در رزومه یا در مصاحبه برجسته کنید.

 

مثال: ما به دنبال یک مدیر استخدام با انگیزه برای نظارت بر تیم‌ و اجرای روش‌ها و استراتژی‌های استخدام موفق هستیم. برخی از مسئولیت ها شامل مدیریت استخدام، آموزش تکنیک های مصاحبه موثر به استخدام کنندگان، ایجاد خلاصه مشخصات نامزدها و تعیین نیازهای استخدامی و سازمانی شرکت است.

 

در این بازار رقابتی خلاقیت لازمه هرکاری است. بعنوان مسئول استخدام راه چگونه خلاق شدن را می توانید در مقاله استخدام خلاقانه: تعریف و نحوه عملی کردن آن پیدا کنید.

 

دینگ ارائه دهنده راهکار اتوماسیون حضور و غیاب

دینگ یکی از برترین ارائه دهنده‌های راهکار اتوماسیون حضور و غیاب با محصولات و خدمات مرتبط آماده ارائه خدمت به شماست، در صورت لزوم با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *