15 ایده برای بهبود فرآیند استخدام

به اشتراک گذاشتن مقاله

 

ز آنجایی که منابع انسانی برای کسب و کارها اهمیت زیادی پیدا کرده است، استراتژی های استخدام می تواند به موفقیت کسب و کارها کمک قابل توجهی کند. یافتن و استخدام کاندیداهای با تجربه و مهارت‌های مرتبط، تضمین کننده پیشرفت مؤثر است. به عنوان یک کارفرما یا مدیر استخدام، دانستن تکنیک‌ها و روش‌های مختلف استخدام مهم است. در این مقاله، درباره 15 ایده که می تواند در بهبود فرآیند استخدام کمک کند، صحبت می کنیم.

 

فرآیند کلی استخدام را می توانید در مقاله راهنمای فرآیند استخدام و گزینش بخوانید.

 

15 ایده برای استخدام

ایده های زیادی برای بهتر کردن روند استخدام وجود دارد. این ایده ها علاوه بر اینکه در وقت و هزینه شما صرفه جویی می کنند، می توانند منعکس کننده نیازهای خاص شرکتی باشد که برای آن کار می کنید. در اینجا 15 ایده وجود دارد که می توانید در استخدام از آن ها استفاده کنید:

 

1. از شبکه های اجتماعی استفاده کنید

شبکه های اجتماعی به بخشی جدایی‌ناپذیر از استخدام تبدیل شده‌اند. زیرا در این پلتفرم ها شما به مخاطبان جوان که نیروی کار بهتری هستند، دسترسی دارید. هنگام استفاده از شبکه های اجتماعی به عنوان ابزاری برای استخدام، تحقیق برای شناخت مخاطبان ضروری است.

 

2. فریلنسرها را در نظر بگیرید

از آنجایی که فریلنسرها طیف گسترده ای از نیروی کار متخصص را تشکیل می دهند، گزینه مناسبی برای استخدام، خصوصاً در موقعیت های پاره وقت می باشند. جذب نیروی کار از فریلنسرها به کاهش هزینه های مالی و ساده شدن فرآیند استخدام کمک می کند. همچنین ممکن است به شما در یافتن کارمند مناسب برای یک کار خاص در زمان کوتاه کمک کند.

 

3. با دورکاری کنار بیایید

این روزها بسیاری از افراد و متخصصان ترجیح می دهند دورکاری کنند. با در نظر گرفتن دورکاری، شما به همه متخصصان در هرکجای دنیا دسترسی دارید. مزایای آن شامل برنامه کاری منعطف، افزایش بهره وری و صرفه جویی در زمان و هزینه است.

 

4. بر توسعه برند تمرکز کنید

توسعه برند و نام تجاری روشی موثر برای جذب و استخدام افراد متخصص است. با یک وب سایت مناسب می توانید توجه افراد زیادی را به خود جلب کنید.

 

5. مصاحبه ویدیویی

همانطور که فناوری های دیجیتال در حال توسعه هستند، استفاده از ابزارهای دیجیتال می تواند به شما در بهینه سازی استخدام کمک کند. مصاحبه حضوری زمان زیادی از کارفرما و کارجو می گیرد. استفاده از مصاحبه ویدیویی به استخدام کنندگان اجازه می دهد تا زمان خود را مدیریت کنند. علاوه بر این، اگربرای دورکاری نیرو استخدام می کنید، تنها با مصاحبه ویدیویی می توانید نیروی کار مناسب خود را پیدا کنید.

 

6. پیام ارسال کنید

بسته به اطلاعات تماسی که متقاضیان در رزومه خود ارائه می دهند، استخدام کنندگان می توانند برای آن ها ایمیل ارسال کنند، تماس تلفنی بگیرند یا از طریق شبکه های اجتماعی ارتباط برقرار کنند. در صورت امکان از پیام های متنی استفاده کنید، زیرا پیام های متنی معمولاً  میزان پاسخگویی بالاتری دارند. علاوه بر این، نسل‌های جوان بیشتر تمایل دارند از پیام‌های متنی استفاده کنند. بنابراین این تکنیک ممکن است به شما در استخدام کمک کند.

 

7. از شبکه ارتباطی کارمندان استفاده کنید

 

فرآیند استخدام

 

این یک فرصت عالی برای بهبود استراتژی استخدام به روشی بسیار کارآمد، مورد اعتمادتر و مقرون به صرفه است. این روش به شما امکان می دهد از شبکه کارمندان فعلی برای یافتن نیروی کار جدید استفاده کنید. حتماً یک سیستم پاداش مانند پاداش های مالی، تعطیلات و جایزه برای معرفی کننده در نظر بگیرید.

 

8. تنوع را درنظر بگیرید

استخدام نیروی کار متنوع یک عنصر ضروری برای استخدام موفق است. زیرا دسترسی به متخصصان با پیشینه، ایده ها و تجربیات متفاوت را فراهم می کند. حفظ تنوع به شما در ایجاد شرایط عادلانه و تشکیل یک تیم متنوع و قوی کمک می کند.

 

9. شرح وظایف کامل

ایجاد یک شرح موقعیت شغلی دقیق مفید است. زیرا به وضوح شرایط لازم را مشخص می کند و اطلاعاتی در مورد مزایا به کارجویان ارائه می دهد. علاوه بر این، شرح وظایف ابهامات احتمالی را کاهش می دهد و در نتیجه فقط کاندیدا های مناسب برای موقعیت درخواست می دهند.

 

10. بهینه کردن رویه های درخواست

فرآیند درخواست بخش کلیدی هر استراتژی استخدام است. بنابراین، ایجاد رویه های کاربردی موثر بسیار مهم است. از این طریق می توانید اطلاعات کافی در مورد متقاضیان به دست آورید. برای این کار یک برنامه کاربردی را در نظر بگیرید که از دستگاه های تلفن همراه پشتیبانی می کند و با استفاده از اطلاعات رزومه، فرم درخواست را پر می کند. همچنین می‌توانید با مشخص کردن سوال های اختیاری فرآیند را ساده تر کنید.

 

11. از استخدام مشارکتی استفاده کنید

استخدام تیمی تکنیکی است که با مشارکت کارکنان فعلی در فرآیند استخدام همراه است. با استفاده از این تکنیک، مدیران استخدام به اعضای تیم فرصتی می دهند تا ایده های خود را به اشتراک بگذارند و در فرآیند استخدام مشارکت کنند. با این کار می توانید از تخصص داخلی بهره ببرید تا کاندیدای انتخاب شده ارزش‌ها و اهداف مشابهی با بقیه اعضای تیم داشته باشند.

 

12. تیم استخدام را گسترش دهید

شرکت ها اغلب از مدیران استخدام می خواهند که روزانه صدها درخواست را بررسی کنند. از آنجایی که استخدام‌کنندگان ممکن است همیشه زمان کافی برای مطالعه تعداد زیادی از رزومه‌ها نداشته باشند، ممکن است یک استخدام بالقوه عالی را نادیده بگیرند. به‌عنوان مدیر استخدام، می‌توانید عملکرد تیم خود را با گسترش بخش و استخدام افراد بیشتر بهبود ببخشید و فرصت بیشتری برای بررسی کامل رزومه‌ها فراهم کنید.

 

13. بهبود تجربه کاندیدا ها

تعامل بین متقاضیان و استخدام‌کنندگان به‌طور قابل‌توجهی بر تجربه استخدام و مصاحبه تأثیر می گذارد. با بهبود تجربه کاندیدا ها، یک شرکت می تواند شهرت خود را در بازار کار بهبود بخشد. یکی از روش‌های بهبود تجربه داوطلب، ارائه بازخورد به موقع است.

 

14. از فناوری برای ساده کردن فرآیند آزمون استفاده کنید

آزمون های استخدامی یک عنصر اساسی در فرآیند استخدام هستند. زیرا اطلاعات ارزشمندی را در مورد مهارت ها و صلاحیت های متقاضیان می دهند. همچنین می‌توانید آزمون‌هایی برای انجام ارزیابی رفتاری یا ارزیابی توانایی‌های شناختی داوطلبان طراحی کنید. فناوری دیجیتال می تواند فرآیند آزمون را با استفاده از ابزارهای پیشرفته برای تجزیه و تحلیل داده ها ساده تر کند.

15. استخدام های داخلی را در نظر بگیرید

یکی دیگر از راه‌های موثر برای بهبود استراتژی استخدام، استخدام داخلی است. برای برخی از موقعیت های استخدام، ارتقای یک کارمند وفادار موثرتر از جستجوی یک کارمند جدید است. همچنین می تواند فرصتی برای نشان دادن اهمیت پیشرفت شغلی کارمندان در کسب و کارتان باشد. علاوه براین هزینه های استخدام را کاهش می دهد و دیدگاه کارکنان را نسبت به شرکت بهبود می بخشد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *