7 تمرین برای موفقیت در مدیریت یک تیم دورکار

به اشتراک گذاشتن مقاله

امروزه بسیاری از مشاغل به دورکاری تغییر شیوه داده اند. در حالی که کار از خانه می تواند مزایای زیادی را برای اعضای تیم و مدیران داشته باشد، می تواند چالش هایی را نیز ایجاد کند. اگر یک تیم دورکار را مدیریت می کنید، مهم است که روش های مختلفی را که می تواند به شما کمک کند به کار بگیرید. در ادامه مباحث گفته شده در مقاله مدیریت صحیح پرسنل در شرایط دورکاری،  در این مقاله درباره 7 روشی که می‌توانند به شما و تیم تان در حین دورکاری کمک کنند، صحبت کنیم.

 

مدیریت تیم دورکار چیست؟

مدیریت تیم دورکار شامل راهنمایی و رهبری اعضای تیمی است که عمدتاً از خانه کار می کنند. تمام ارتباطات درون تیم به صورت مجازی از طریق تماس‌های آنلاین، ایمیل‌ها و پیام‌ها انجام می‌شود.

 

مدیر یک تیم دورکار از فناوری و ابزارهای ارتباطی برای تسهیل کار خود استفاده می کند. برای موفقیت، مهم است که رهبران به اعضای تیم خود اعتماد داشته باشند تا وظایف را بدون نظارت کامل انجام دهند و با وجود فاصله فیزیکی به طور مؤثر ارتباط برقرار کنند.

 

چالش های مدیریت یک تیم دورکار چیست؟

 

نظارت بر تیمی از کارمندان دورکار با چالش همراه است. چرا که از آنجایی که همه اعضای تیم از خانه خود کار می کنند، ارتباط بین همکاران ممکن است سخت باشد. اگر اعضای تیم به طور موثر ارتباط برقرار نکنند، می تواند منجر به سوء تفاهم و سردرگمی شود. همچنین می‌تواند برای مدیران دشوار باشد که بدانند آیا اعضای تیم شان در طول روز به خوبی کار می کنند یا خیر.

 

یکی از بزرگترین چالش های پیش روی یک تیم دورکار، امکان انزوا است. کار در یک دفتر می تواند جریان آزاد مکالمات را در پی داشته باشد. اما وقتی افراد از خانه کار می کنند، فرصت کمتری برای گفتگو وجود دارد که این می تواند یکی از بزرگترین چالش های مدیریتی باشد. مدیران همچنین ممکن است با مسائل فنی روبرو شوند که می تواند بهره وری را در طول روز کاهش دهد.

 

7 روش مدیریت تیم دورکار

 

اگر یک تیم دورکار را مدیریت می کنید، چند روش وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا بتوانید در هنگام دورکاری بر چالش های ذکر شده در بالا غلبه کنید:

 

1.    برقراری ارتباط منظم

ارتباط موثر یکی از بزرگ‌ترین چالش‌هایی است که مدیران هنگام رهبری یک تیم دورکار با آن مواجه هستند. هنگامی که دورکاری می کنید، تسهیل ارتباطات منظم می تواند دشوارتر باشد.

 

برای غلبه بر این مشکل، مدیران ممکن است بخواهند به طور منظم با هر یک از اعضای تیم ارتباط برقرار کنند تا اطمینان حاصل کنند که ارتباط نادرستی وجود ندارد. برای مثال، مدیران ممکن است بخواهند روز خود را با برگزاری یک جلسه گروهی کوتاه برای به‌روزرسانی همه افراد تیم آغاز کنند. در طول هفته، مدیران ممکن است بخواهند با افراد جلسات انفرادی برگزار کنند تا در مورد اهداف بحث کنند و از بهره وری آن اطمینان حاصل کنند.

 

2. اعضای جدید تیم را حمایت کنید

 

مدیریت تیم دورکاری

دورکاری به ویژه برای اعضای جدید تیم می تواند چالش برانگیز باشد. برای اطمینان از اینکه اعضای جدید حمایت می شوند، مدیران می توانند جلسات تیمی را برای معرفی همکاران جدید برگزار کنند. این اعضای جدید را تشویق به برقراری ارتباط می کند.

 

در ماه‌های اول کار، مدیران ممکن است بخواهند جلسات انفرادی بیشتری با اعضای جدید تیم برگزار کنند تا سؤالات آنان را پاسخ دهند. همه این اشکال ارتباط می تواند به اعضای جدید تیم کمک کند تا در هنگام دورکاری حمایت شوند.

 

3. نقش ها و مسئولیت ها را به وضوح تعریف کنید

 

وقتی رهبر یک تیم دورکار هستید، مهم است که مسئولیت‌ها را بطور مشخص تعیین کنید. به عنوان مثال، اگر این چنین نباشد، ممکن است دو عضو تیم به طور همزمان روی یک بخش پروژه کار کنند. این بی نظمی می تواند به بهره وری آسیب برساند. تعریف به طور واضح وظایف کمک می کند تا افراد تیم همه وظایف را به موقع انجام دهند و هیچ اشتباهی رخ ندهد. با تعیین درست وظایف، می‌توان اطمینان حاصل کرد که همه می‌دانند در صورت داشتن مشکل یا سؤال خاص به چه کسی مراجعه کنند.

 

4. جلسات را متناسب با الگوهای کاری تنظیم کنید

 

در یک کسب و کار دورکار ممکن است اعضای تیم در مناطق مختلف با اختلاف زمانی کار کنند. در این شرایط پیدا کردن زمانی که همه آنلاین و در دسترس هستند می تواند دشوار باشد. برای غلبه بر این مشکل، از همه اعضای تیم خود بخواهید زمان‌های خود را اعلام کنند و سپس برنامه‌ای ایجاد کنید که تا حد امکان برای همه مناسب باشد.

 

5. بهره وری تیم را حفظ کنید

 

برای مدیران می‌تواند دشوار باشد که میزان کارآمدی تیم دورکار را بسنجند. روش هایی وجود دارد که می توانید برای اطمینان از بهره وری تیم خود به کار ببرید. ایجاد یک روتین یک راه آسان برای حفظ سطح بهره وری است.

 

6. داشتن زمان استراحت منظم

 

اگرچه دورکاری انعطاف پذیری زیادی دارد، اما بسیاری از کارمندان دورکار برای یافتن تعادل بین کار و زندگی تلاش می کنند. این می‌تواند منجر به فرسودگی شغلی و ایجاد استرس شود. بنابراین مهم است که مدیران برای غلبه بر این موضوع اقداماتی را انجام دهند.

یکی از تمرین هایی که می تواند به کارمندان دورکار کمک کند، تشویق به استراحت های منظم است. اگرچه ممکن است فکر کنید که استراحت های منظم ممکن است به بهره وری آسیب برساند، اما صرف زمان برای استراحت می تواند آن را افزایش دهد. این کار کمک می کند تا مطمئن شوید که آن ها با ظرفیت کامل کار می کنند.

 

7. به اعضای تیم خود اعتماد کنید

 

اگرچه وقتی اعضای تیم تان از خانه کار می کنند نمی توانید همیشه مراقب آن ها باشید، اما مهم است که به آن ها اعتماد کنید. یکی از مهمترین اقدامات هنگام دورکاری، اعتماد به تیم است. به اعضای تیم خود اجازه دهید مالکیت کامل کاری را که انجام می دهند داشته باشند. ضروری است که با اعضای تیم دورکار همانطور رفتار کنید که با کارکنان اداری رفتار می کنید.

 

نکاتی برای مدیریت موفق یک تیم دورکار

در اینجا چند نکته و ترفند وجود دارد که می توانید برای مدیریت یک تیم دورکار استفاده کنید:

 

  • به طور منظم بازخورد مثبت بدهید
  • درک متقابل داشته باشید و شرایط کاری کارمندان خود را در نظر بگیرید
  • با همه یکسان رفتار کنید

 

دینگ ارائه دهنده راهکار اتوماسیون حضور و غیاب

دینگ یکی از برترین ارائه دهنده‌های راهکار اتوماسیون حضور و غیاب با محصولات و خدمات مرتبط آماده ارائه خدمت به شماست، در صورت لزوم با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *