9 استراتژی استخدام برای جذب استعدادهای برتر

به اشتراک گذاشتن مقاله

اگر به دنبال استخدام نیروی جدید هستید، ممکن است با چالش‌های زیادی روبرو شوید. فناوری‌ها، رویکردها و فرآیندهای جدید می‌توانند به شما کمک کنند تا هوشمندانه‌تر عمل کنید. استفاده از استراتژی های جدید برای استخدام می تواند کمک کند تا بهترین کاندیداها را استخدام کنید. در این مقاله، نکاتی را در مورد 9 استراتژی را بررسی می کنیم تا به کمک آن بتوانید استعدادهای برتر را جذب کنید.

 

1. نام تجاری خود را توسعه دهید

برند شما آن چیزی است که منتشر می کنید و به متقاضیان استخدام نشان می دهد که همکاری با شما چگونه خواهد بود. این شامل وب سایت شما، فعالیت شما در شبکه های اجتماعی و سایر موارد مرتبط با بازاریابی است. به این فکر کنید که چرا کسی باید بخواهد برای شرکت شما کار کند و نظر کارمندان فعلی را در این باره بپرسید. اطمینان حاصل کنید که آگهی‌های شغلی و شبکه های اجتماعی تان،این موضوع را به وضوح بیان کنند.

 

2. آگهی و پست های شغلی خود را بهینه کنید

یک پست شغلی باید به متقاضی هر آنچه می خواهد در مورد یک شغل بداند را بگوید. در حالت ایده‌آل، همچنین به آنها ایده می‌دهد که کار در شرکت شما چگونه است. اگر برای شرکتی کار می کنید که به فضای دوستانه و غیررسمی خود افتخار می کند، خوب است اجازه دهید این موضوع در آگهی دیده شود. در عین حال، آگهی یک شرکت جدی تر ممکن است حرفه ای تر و رسمی تر باشد. آگهی های شغلی باید دقیق باشند. می توانید از فردی متخصص بخواهید که به شما کمک کند، چرا که اشتباهات در یک آگهی شغلی ممکن است کاندیداها را به این فکر وا دارد که آیا شرکت به همان اندازه که ادعا می کند صلاحیت و دانش دارد یا خیر.

 

3. یک استراتژی استخدام در شبکه های اجتماعی داشته باشید

این روزها، اکثر مردم از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند، بنابراین مکان بسیار خوبی برای جستجوی متقاضیان بالقوه است. خوب است که ویدیو یا محتوا در مورد فضای کاری شرکت، اطلاعات و آگهی‌های شغلی بگذارید. همچنین می‌توانید از کارمندان فعلی خود بخواهید تا پست های شرکت را در صفحات خود به اشتراک بگذارند. این کارها به شما کمک می کند تا به متقاضیان بیشتری دسترسی پیدا کنید.

 

4. یک برنامه ارجاع کارمند تنظیم کنید

هیچ کس بیشتر از افرادی که در یک شرکت کار می کنند، درباره شرکت و افراد مناسب برای موقعیت های شغلی آن نمی دانند. با تشویق و دادن مزایا کارمندان را ترغیب کنید تا افراد مناسب برای موقعیت های استخدام را معرفی کنند. کاندیداهایی که با معرفی می‌آیند می‌توانند انتخاب خوبی برای یک شرکت باشند، زیرا:

 

  • از نحوه کار در شرکت اطلاع دارند
  • سریعتر در شرکت جا می افتند
  • هزینه کمتری برای استخدام دارند

 

5. متقاضیان منفعل را بررسی کنید

استخدام

 

متقاضیان منفعل افرادی هستند که برای استخدام درخواست نمی دهند، اما اگر شغلی با شرایط بهتر پیدا کنند علاقه مند به تغییر شغل هستند. با هدف قرار دادن این گروه از واجدین شرایط در شبکه های اجتماعی، ممکن است بتوانید استعدادهای برتر را بدون نیاز به رقابت با سایر شرکت ها استخدام کنید.

 

6. کارمندان فعلی و قبلی را در نظر بگیرید

ارتقا کارکنان فعلی می تواند یک گزینه مناسب برای موقعیت شغلی خالی در شرکت باشد. کارمندان فعلی همه چیز را درباره شرکت می‌دانند و دیگر شما مجبور نیستید برای تبلیغات و آموزش هزینه کنید.

 

همچنین می‌توانید با افرادی که قبلاً در شرکت کار کرده‌اند تماس بگیرید.این افراد علاوه بر شناخت کامل از شرکت، احتمالاً از زمانی که شرکت را ترک کرده‌اند، دانش و مهارت‌های جدیدی نیز کسب کرده‌اند.

 

 

7. مصاحبه های شغلی را بهبود دهید

مصاحبه یکی از مهمترین ابزارهای استخدام است که می تواند برای ارزیابی مهارت ها، شخصیت و تجربه مفید باشد. سوالات مصاحبه بسیار مهم هستند. اگر سوالات طولانی، نامناسب و غیرحرفه ای باشند، ممکن است باعث شود کاندیداها علاقه خود را از دست بدهند. مطمئن شوید که با پرسیدن سؤالات درست و ارائه اطلاعات مفید در مورد موقعیت شغلی، تأثیر خوبی بر متقاضیان می گذارید.

 

 

8. از روش های جدید استفاده کنید

اگر به دنبال استخدام نیروی جدید هستید، ممکن است ایده خوبی باشد که در مورد راه های جدید فکر کنید. این ممکن است به معنای استخدام یک فریلنسر یا پیمانکار به جای یک کارمند تمام وقت باشد. همچنین می توانید کامندان پاره وقت یا دورکار را هم در نظر بگیرید. در این صورت به مجموعه بین المللی از متقاضیان دسترسی دارید.

 

9. استخدام حضوری را فراموش نکنید

اگرچه بسیاری از استخدام‌کنندگان استخدام آنلاین را ترجیح می دهند، اما ملاقات حضوری با افراد راهی عالی برای فهمیدن این است که آیا آن ها فرد مناسبی برای موقعیت های شغلی هستند یا خیر. همچنین می‌توانید کنفرانس‌ها و رویدادهایی را که در صنعت شما برگزار می شود را بررسی کنید و تیمی را برای نمایندگی شرکت و ایجاد ارتباطات بفرستید.

 

چگونه فرآیند استخدام را بهینه کنیم

در اینجا نحوه اعمال تغییرات در فرآیند استخدام و انتخاب متقاضیان بهتر را بررسی کرده ایم:

 

1. فرآیند استخدام را آنالیز کنید

اگرچه استراتژی های استخدام شما ممکن است نیاز به به روز رسانی داشته باشد، نیازی به شروع از ابتدا نیست. با استفاده از داده‌ها، می‌توانید در مورد اینکه کدام یک از استراتژی‌های استخدام فعلی شما به خوبی کار می‌کنند و کدامیک نه اطلاعات کسب کنید. از آنچه که در مورد استراتژی‌های فعلی خود می‌دانید برای شروع ساختن فرآیند بهتر استفاده کنید.

 

2. درباره شرکت های مشابه تحقیق کنید

ارسال آگهی‌های شغلی در رسانه‌های اجتماعی ممکن است راهی عالی برای استخدام باشد، زیرا این آگهی‌ها در اختیار افراد زیادی قرار می گیرد. درباره استراتژی‌هایی که شرکت‌های دیگراستفاده می‌کنند، بیاموزید. می توانید از صفحه وب سایت آن ها و تبلیغاتی که به صورت آنلاین به اشتراک می گذارند ایده بگیرید.

 

3. روش های جدید را امتحان کنید، اما به ارزیابی مجدد ادامه دهید

همیشه آنچه برای یک شرکت کار می‌کند، لزوماً برای شرکت دیگر کارساز نخواهد بود. اعتماد به نفس و امتحان کردن چیزهای جدید را به عنوان بخشی از استراتژی استخدام خود داشته باشید. اما مطمئن شوید که مرتباً ارزیابی می‌کنید تا استفاده از روش‌هایی که کار نمی‌کنند را متوقف کنید. تکرار مداوم می تواند به شما این امکان را بدهد که به طور مداوم استخدام خود را بهینه کنید.

 

درباره فرآیند کلی استخدام می توانید مقاله راهنمای فرآیند استخدام و گزینش را مطالعه کنید.

 

دینگ ارائه دهنده راهکار اتوماسیون حضور و غیاب

دینگ یکی از برترین ارائه دهنده‌های راهکار اتوماسیون حضور و غیاب با محصولات و خدمات مرتبط آماده ارائه خدمت به شماست، در صورت لزوم با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *