Google Meet یک برنامه مناسب برای دورکاری

به اشتراک گذاشتن مقاله

این روزها با محدودیت دسترسی، استفاده از اپلیکیشن ها چالش برانگیز شده است. در این مقاله قصد داریم یک برنامه ای را معرفی کنیم که محدودیت دسترسی در ایران را ندارد و قابلیت های خوبی برای کارمندان و مدیران کسب و کارها دارد. Google Meet یک برنامه ویدئو کنفرانس است که می‌توانید از آن برای ارتباطات کاری در کار گروهی یا هنگام دورکاری استفاده کنید. می‌توانید کنفرانس‌های ویدیویی را میزبانی کنید، جلسات خصوصی برگزار کنید یا فقط از آن برای ارتباط با دوستان و خانواده استفاده کنید.

 

Google Meet چیست؟

Google Meet برنامه‌ای است که به شما امکان می‌دهد با تعداد زیادی از افراد در هر کجا که باشند، به صورت دیجیتالی ارتباط برقرار کنید و کار گروهی کنید. با افزایش دورکاری، این برنامه ها محبوب تر شده اند و بیشتر کسب و کارها از آن ها استفاده می کنند. استفاده از Google Meet رایگان است و در ایران فیلتر نیست. می توانید از طریق مرورگر وب رایانه خود به آن دسترسی داشته باشید یا برنامه را بر روی گوشی هوشمند خود دانلود کنید.

 

در Google Meet قابلیت استفاده از وب‌کم و میکروفون را به طور جداگانه دارید. این برنامه با اکثر دستگاه ها، از جمله تلفن، تبلت و لپ تاپ سازگار است. در ارتباط ماندن با تیم، همکاران و مدیران، به خصوص در کار گروهی، به شما کمک می کند تا کار خود را به درستی و باکیفیت انجام دهید. با استفاده از این برنامه، شما و تیم تان می‌توانید هنگام دورکاری و از هر جایی، حتی در هنگام سفر، کار کنید و در ارتباط باشید.

 

چرا باید از این برنامه استفاده کنید؟

برنامه های ویدئو کنفرانس با افزایش دورکاری بسیار کارآمد شده اند. در حالی که به نظر می رسد تعداد بی شماری از برنامه ها برای انتخاب وجود دارد، برخی از این محصولات قابلیت های محدودی دارند و بعضی اصلاً در ایران قابلیت استفاده ندارند. Google Meet رایگان است، فیلتر نیست و رابط کاربری راحتی دارد. این بدان معنی است که مطلقاً هر کسی می تواند از برنامه استفاده کند، بدون توجه به اینکه در کجا قرار دارد.

 

امکانات

Google Meet طیف وسیعی از ویژگی‌ها را دارد که به شما کمک می‌کند تا در زمان دورکاری و کار گروهی با همکارانتان ارتباط مؤثری برقرار کنید. برای مثال، اگر در مکانی هستید که تماس تصویری ممکن است دشوار باشد، مانند یک کافه شلوغ یا در وسایل حمل‌ونقل عمومی، Google Meet به شما امکان می‌دهد یک تماس فقط صوتی برقرار کنید. همچنین به شما این امکان را می‌دهد که صدای افراد را قطع و وصل کنید تا فقط یک نفر بتواند در یک زمان صحبت کند. بهترین راه برای یادگیری ویژگی های مختلف این است که خودتان آن را امتحان کنید. برخی از ویژگی‌های دیگری که ممکن است هنگام استفاده از Google Meet به کارتان بیاید را در اینجا گفته ایم:

 

پیام رسانی

در این برنامه می‌توانید در طول جلسه های دورکاری یا کار گروهی برای افراد پیام بفرستید تا مطمئن شوید که منظورتان را متوجه شده اند. همچنین می توانید تصاویر، فیلم ها، فایل ها و لینک ها را به اشتراک بگذارید. به عنوان میزبان یک جلسه، می‌توانید انتخاب کنید که آیا پیام‌رسانی برای افراد مجاز باشد یا خیر. هر زمان که جلسات ویدیویی خود را ضبط می کنید، گزارش چت ها نیز ضبط می شود که در صورت نیاز برای بایگانی و بازبینی مفید هستند.

 

اشتراک گذاری صفحه نمایش

اشتراک‌گذاری صفحه نمایش یک ویژگی بسیار مفید ،بویژه هنگام دورکاری، است که به شما امکان می‌دهد هم زمان آنچه را که روی صفحه نمایش خود دارید به دیگران نشان دهید. این ویژگی برای کار گروهی هم کارآمد است، مثلاًمی‌توانید از آن برای نشان دادن یک نمودار، تصویر، آموزش یا فقط نمایش اطلاعات استفاده کنید. اشتراک‌گذاری صفحه اختیاری است و می‌توانید هر زمان که بخواهید آن را روشن و خاموش کنید. به‌عنوان میزبان، همچنین می‌توانید انتخاب کنید که افراد دیگر امکان اشتراک‌گذاری صفحه نمایش در جلسه را داشته باشند یا خیر.

 

جلسات نامحدود

 

گوگل میت

هنگام استفاده از Google Meet می‌توانید تعداد نامحدودی از جلسات دورکاری را میزبانی کنید. به خاطر داشته باشید که نسخه رایگان این نرم افزار تنها به جلسات اجازه می دهد تا حداکثر یک ساعت طول بکشند. بعد از پایان یک ساعت باید دوباره تماس برقرار کنید.

 

می توانید حداکثر 100 نفر را به جلسه ویدیویی که میزبان آن هستید دعوت کنید، این ویژگی برای کار گروهی بسیار مفید است. به عنوان یک میزبان، می توانید پارامترهای جلسه خود را تنظیم کنید و فقط افرادی را که می خواهید در آن شرکت کنند دعوت کنید. اگر از نسخه رایگان این نرم افزار استفاده می کنید، تنها چیزی که برای پیوستن به یکی از این جلسات نیاز است یک حساب کاربری گوگل است.

 

زیرنویس آنلاین

ویژگی زیرنویس‌ برای درک سریع‌تر و آسان‌تر فراهم شده است. دلایل متعددی وجود دارد که ممکن است بخواهید از زیرنویس آنلاین استفاده کنید، مانند اینکه هدفون ندارید، باید ساکت بمانید یا موارد دیگر. این برنامه هنگام صحبت سخنران، زیرنویس ها را به صورت هم زمان نمایش می دهد. این گزینه برای زبان های مختلف موجود است. هر کاربر در جلسه دورکاری و کار گروهی می‌تواند در صورت نیاز از زیرنویس استفاده کند.

 

سازگاری

Google Meet با طیف وسیعی از دستگاه‌ها سازگار است. تا زمانی که اکانت گوگل و اتصال اینترنت دارید می توانید از این اپلیکیشن بر روی گوشی، تبلت یا لپ تاپ خود استفاده کنید. این یک ویژگی بسیار مهم برای تیم هایی است که ممکن است در سطح بین المللی کار گروهی یا دورکاری کنند. امکان برداشتن یک دستگاه و دسترسی به این برنامه به شما کمک می کند تا از هرجایی با همکاران و مدیر خود در ارتباط باشید.

 

کنترل میزبان

به عنوان یک میزبان، شما مسئول تنظیم جلسه و کنترل پارامترها و عملکردهای جلسه هستید. با این برنامه می‌توانید یک جلسه دورکاری فقط صوتی را میزبانی کنید، افراد را بی‌صدا کنید و در صورت لزوم پین کنید. هنگام ایجاد جلسه، در صورت تمایل می توانید برخی از ویژگی ها را با افراد حاضر در جلسه به اشتراک بگذارید، اما همچنین به این معنی است که می توانید اطمینان حاصل کنید که کنترل کاملی بر آن دارید.

 

برای مثال، ممکن است انتخاب کنید که جلسه را تا حد امکان کنترل کنید حتی در صورت تمایل شرکت‌کنندگان را حذف کنید، پین کنید، اشتراک‌گذاری کنید. این ویژگی‌ها برای کنترل جلسه های دورکاری و کار گروهی مفید هستند و به شما امکان می‌دهند از وقوع هرگونه اشتباه یا مشکلی جلوگیری کنید.

 

ابزارهای دیگر مناسب برای دورکاری را می توانید در مقاله “8 ابزاری که در زمان دورکاری به آن ها نیاز خواهید داشت مطالعه کنید.

 

 

دینگ ارائه دهنده راهکار اتوماسیون حضور و غیاب

دینگ یکی از برترین ارائه دهنده‌های راهکار اتوماسیون حضور و غیاب با محصولات و خدمات مرتبط آماده ارائه خدمت به شماست، در صورت لزوم با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *