مزایا و شرایط بیمه عمر چیست؟

شرایط بیمه عمر

به اشتراک گذاشتن این مقاله

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

شاید با این سوال که آیا به بیمه عمر احتیاج دارید یا خیر مواجه شده باشید. امّا بیمه عمر به چه معنا است؟ چه مزایایی برای ما و اعضای خانواده ما خواهد داشت؟ در ابتدا باید پاسخ این سوال‌ها را بیابیم و سپس به آن به چشم نوعی سرمایه‌گذاری بنگریم. بیمه عمر می‌تواند یک سرمایه‌گذاری موفق در طولانی مدت باشد. در ادامه به تعریف این نوع بیمه خواهیم پرداخت و چندی از شرکت‌های بیمه فعال در این زمینه را معرفی خواهیم نمود.

اغلب مردم در دهه ۲۰ زندگی خود به بیمه عمر فکر نمی‌کنند، امّا بهترین زمان برای خرید آن همین دوره است. چرا که سلامت بیشتر افراد با افزایش سن کاهش پیدا می‌کند. هر چه مدت بیشتری برای خرید بیمه‌نامه صبر کنید، هزینه نهایی بیشتر می‌شود. نیازهای شما با افزایش سن تغییر می‌کند و باید فرزندان، ازدواج، طلاق و … را نیز در نظر داشته باشید. شرایط بیمه عمر چیست و چه چیزی باعث می‌شود تا برای ما در آینده مفید واقع گردد؟

بیمه عمر چیست؟

افرادی که دور اندیش هستند و به آینده خود و خانواده خود فکر می‌کنند، همواره مقداری از سرمایه خود را محفوظ نگاه می‌دارند. در واقع با بیمه عمر شما یک سرمایه‌گذاری انجام می‌دهید. سرمایه‌گذاری که در آینده، در دوران سالخوردگی به کمک شما و خانواده خواهد آمد.

پبیمه عمر در واقع زیر مجموعه‌ای از بیمه اشخاص شناخته می‌شود و باید آن را از مؤسسات معتبر تهیه نمود. لازم است اشاره کنیم که هنگامی‌که شخص صاحب بیمه عمر فوت می‌کند، اندوخته جمع شده را به بازماندگان تحویل خواهند داد. ممکن است عوامل خاصی در تعیین نرخ و شرایط بیمه عمر تأثیرگذار باشند از جمله:

بیمه عمر چیست

مزایای بیمه عمر

به طور کل زمانی پول و سرمایه خود را در بیمه قرار می‌دهیم که در صورت بروز اتفاقی بتوانیم از سوی شرکت بیمه کمک‌های لازم را دریافت کنیم. همان‌طور که گفتیم بیمه عمر یک سرمایه‌گذاری خواهد بود که در آینده پشتوانه خانواده خواهد شد. شما با پرداخت کمی در هر سال، در طولانی مدت سرمایه و اندوخته قابل توجهی را دریافت خواهید کرد.

شاید به این فکر افتاده باشید که در یک شرکت خصوصی سرمایه‌گذاری کنید. یا شاید سرمایه‌گذاری بر بورس و مشابه آن سریع‌تر اندوخته شما را افزایش دهد. در حالی که هر دو گزینه با ریسک فراوان رو به رو هستند. نکته و مزیت مثبت بیمه عمر نداشتن ریسک و داشتن سود روزشماری تضمینی است.

همچنین پس از یک سال می‌توانید به‌صورت یک جا آن را برداشت کنید. یا اجازه دهید به مدت ۱۰ سال جمع گردد و به‌صورت مستمری آن را دریافت کنید.

مزایای بیمه عمر

همچنین بیمه عمر هنگام وقوع هر یک از موارد زیر می‌تواند خسارت‌های وارد شده را پرداخت نماید:

 کدام بیمه عمر دولتی است؟

یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های بیمه در ایران، «بیمه ایران» است. این شرکت با ارائه خدمات و داشتن شعبات مختلف توانسته افراد زیادی را تحت پوشش خود قرار دهد.

شرکت بیمه ایران تنها بیمه دولتی است که میزان سودهی ثابت دارد. میزان سرمایه فوت آن ۱ تا ۳۵ برابر حق بیمه سالیانه است. باید اشاره کنیم که با خرید بیمه عمر از این شرکت پس از دو سال می‌توانید تا ۹۰ درصد وام دریافت کنید. همچنین نکات مثبت دیگری نیز دارد از جمله نداشتن محدودیت سنی و معافیت از پرداخت مالیات و … .

بهترین بیمه عمر کدام است؟

با وجود آنکه بیمه ایران از شرکت‌های بیمه دولتی است و محبوبیت بالایی میان افراد جامعه دارد، امّا به نظر می‌رسد، بیمه پاسارگاد موفق‌تر عمل کرده است. البته نظرسنجی‌های موجود در فضای مجازی نمی‌توانند تمامی کشور را پوشش دهند در نتیجه نمی‌توان به‌طور قطع جایگاه مشخصی برای هر یک از بیمه‌ها مشخص نمود.

امّا به‌طور کلی می‌توان به شرکت‌های بیمه‌ای که بیشتر مورد توجه هستد و سابقه طولانی‌تری نیز دارند اشاره کرد.

بهترین بیمه عمر

در هنگام انتخاب شرکت بیمه مناسب به موارد زیر دقت کنید.

شرایط بیمه عمر تامین اجتماعی چیست؟

از آذر سال ۱۳۹۳ مقرر شد تا بازنشستگان بیمه تأمین اجتماعی و مستمری بگیران تحت پوشش بیمه عمر قرار گیرند. به این ترتیب آن‌ها تحت پوشش بیمه عمر تأمین اجتماعی نیز قرار گرفته‌اند. حق بیمه، بیمه عمر تأمین اجتماعی در ابتدای امر ۳۶ هزار تومان بود. این بیمه بازنشستگان و خانواده آن‌ها را تحت پوشش قرار خواهد داد و در صورت فوت بیمه گذار، ۳ میلیون تومان به عنوان سرمایه فوت به ذی نفعان تعلق می‌گیرد.

در این مقاله قصد داریم تا با امکان دریافت بیمه تکمیلی تامین اجتماعی آشنا شویم. به تشریح مفهوم آن، مزایای دریافت بیمه تکمیلی و نیز شرایط پذیرش آن خواهیم پرداخت؛ در ادامه با ما همراه باشید.

نحوه خرید و پرداخت آنلاین بیمه عمر

وب‌سایت‌های مختلفی جهت خرید بیمه عمر و پرداخت آنلاین هزینه‌های آن وجود دارد. می‌توانید به وب‌سایت‌های شرکت بیمه مراجعه کرده و فرم درخواست را پر و حق بیمه عمر را محاسبه نمایید. انواع بیمه عمر در این وب سایت‌ها شامل موارد زیر هستند:

خرید و پرداخت آنلاین بیمه عمر

به این ترتیب شما قرارداد بیمه را فسخ و طبق جدول‌هایی که هر یک از شرکت‌های بیمه ارائه می‌دهند، به نسبت ارزش بازخرید هزینه پرداختی خود را دریافت نمایید. بیمه عمر می‌تواند یک سرمایه گذاری مفید محسوب شود.

مبلغ بیمه عمر بازنشستگان تامین اجتماعی بعد از فوت چقدر است؟

همان‌طور که اشاره کردیم، مبلغ غرامت فوت در ابتدای امر معادل ۳ میلیون تومان بوده است. این رقم از سال ۱۳۹۸ این مبلغ به ۵ میلیون افزایش داده شد. با این وجود، پیش از آنکه برای خرید بیمه عمر اقدام نمایید، از شرکت بیمه مسائل پرداختی و نحوه پرداخت را پرس‌وجو کنید. این میزان می‌تواند هر سال دستخوش تغییراتی شود و نمی‌توان به‌طور ثابت مبلغ دقیق آن را بیان نمود.

مقالات مرتبط

مقالات مرتبط

افزودن دیدگاه

زنبیل خرید