4 نکته آزاردهنده برای جویندگان کار در مسیر استخدام آنلاین

استخدام آنلاین

اکثر جویندگان کار امروزی حداقل یک درخواست استخدام آنلاین برای یک کارفرمای بالقوه پر کرده‌اند. این برنامه‌های خودکار از داوطلبان می‌خواهند که اطلاعات شخصی و رزومه خود را معمولاً در فیلدهای خالی وارد کنند. این اطلاعات بخشی از پایگاه داده وسیعی از متقاضیان می‌شود که تنها تعداد کمی از آنها خوش شانس هستند و کارفرمایان با آنها تماس می‌گیرند. در حالی که این برنامه‌های خودکار می‌توانند مدیران استخدام را از دردسر جستجوی انبوه ایمیل‌ها با رزومه‌ها و نامه‌های پوششی نجات دهند، اما بدون آسان هم نیستند. بسیاری از درخواست‌هایی که به‌صورت آنلاین ارسال می‌شوند، در نهایت بدون تأیید دریافت توسط کارفرما نادیده گرفته می‌شوند. ما در این مقاله می‌خواهیم در مورد اینکه چرا درخواست استخدام آنلاین می‌تواند ناامید کننده باشد به صحبت می‌کنیم و آنچه تحقیقات قبلی و فعلی در مورد فرآیند درخواست استخدام آنلاین می‌گوید را نشان خواهیم داد.

چرا درخواست استخدام آنلاین می‌تواند ناامید کننده باشد؟

فرآیند درخواست استخدام آنلاین مملو از مشکلاتی است که جویندگان کار را ناامید می‌کند و کارفرمایان را از جذب و حفظ استعدادهای برتر باز می‌دارد. در اینجا برخی از مهم ترین مشکلاتی که فرآیند درخواست شغل آنلاین را تحت تاثیر قرار می دهد آورده شده است:

 

  • مدیران استخدام بسیاری از برنامه‌های استخدام آنلاین را از دست می دهند. طبق یک تحقیق 99 درصد از سازمان‌های بزرگ از سیستم ردیابی متقاضی (ATS) به عنوان بخشی از فرآیند استخدام استفاده می کنند. بسیاری از متقاضیان واجد شرایط به آسانی با این سیستم‌ها حذف می‌شوند، و حتی هرگز از مدیران استخدام پاسخی دریافت نمی‌کنند.

 

  • جویندگان کار نگران تبعیض در درخواست‌های استخدام آنلاین هستند. بر اساس گزارش تجربه مصاحبه کارجویان، حدود 20 درصد از کارمندان اعتراف کردند که برای جلوگیری از تبعیض، نام خود را در رزومه تغییر داده اند. از این 20 درصد، 45 درصد می‌خواستند کمتر از یک قوم و نژاد به نظر برسند، 42 درصد می‌خواستند جوان‌تر به نظر برسند، و 22 درصد می‌خواستند شبیه جنس مخالف به نظر برسند. واضح است که کاندیداها نگران سوگیری آگاهانه و ناخودآگاه در فرآیند استخدام هستند.

 

  • آگهی های شغلی آنلاین ممکن است موقعیت را به طور دقیق توصیف نکنند. گزارش گلخانه همچنین نشان داد که 22 درصد از کارمندان مشاغلی را انجام داده اند که با شرح شغل آنلاین مطابقت ندارد.

 

چرا جویندگان کار از درخواست‌های استخدام آنلاین متنفرند

 

پل هارتی، مدیر ارشد راه‌حل‌های Sevenstep RPO، هنگام انتشار نظرسنجی این شرکت، گفت: از زمانی که اقتصاد در سال 2008 به پایین‌ترین حد خود رسید، سیاه‌چاله رزومه جایگاه خود را به دست آورد و هر چند ماه یک بار در بحث اشتغال ملی ظاهر شد. در حالی که کارفرمایان ممکن است ترجیح دهند باور کنند که این یک افسانه است، نظرسنجی ما از بیش از 2500 جویای کار نشان داد که این پدیده واقعی است و برنامه‌های خودکار کارفرمایان سهم عمده‌ای در آن دارند.

 

هارتی گفت که ساخت یک نیروی کار بااستعداد باید در رأس دستور کار هر شرکتی باشد. با این حال، کارفرمایان فرآیند درخواست استخدام آنلاین را به گونه‌ای مدیریت نمی‌کنند که به آن‌ها اجازه دهد استعداد نامزدهای خود را به طور کامل جذب و از آنها استفاده کنند.

 

با توجه به داده‌های نظرسنجی Sevenstep، در اینجا 4 مشکل اصلی درخواست‌های استخدام آنلاین وجود دارد:

 

1. نامزدهایی که به صورت آنلاین درخواست می‌دهند اغلب نادیده گرفته می‌شوند

 

یک چهارم پاسخ دهندگان نظرسنجی نشان دادند که هرگز تاییدیه کارفرمای آخرین درخواست استخدام آنلاین خود را دریافت نکرده‌اند. به نظر می‌رسد که افراد با سن بالا و خیلی کم بیشترین احتمال نادیده گرفته شدن توسط کارفرمایان را در بین تمام گروه های سنی داشته باشند، تقریباً 45 درصد از افراد با سن بالاتر و 40 درصد از افراد نسل زد گزارش داده‌اند که پاسخی از کارفرما دریافت نکرده‌اند.

 

2. تکمیل درخواست‌های استخدام آنلاین زمان‌بر است

 

استخدام

 

تقریباً یک سوم (30 درصد) از همه نامزدها بیش از 15 دقیقه را برای پر کردن یک درخواست استخدام آنلاین صرف نمی‌کنند، اگرچه تحمل درخواست‌های طولانی بسته به سن متفاوت است. به نظر می رسد نامزدهای 25 تا 34 ساله بی‌حوصله ترین گروه سنی باشند، زیرا 36 درصد مایل به صرف 15 دقیقه یا کمتر بودند. در مقایسه، 35 درصد از هزاره ها (در آن زمان زیر 25 سال سن داشتند) مایل بودند 45 دقیقه یا بیشتر را برای یک برنامه اختصاص دهند.

 

3. کارفرمایان در دسترس نیستند

از دو سوم همه کاندیداهای مورد بررسی خواسته نشد که به کارفرمایان بالقوه بپیوندند، به این معنی که پس از ارسال درخواست استخدام آنلاین خود، ارتباط دیگری وجود نداشت. در این نظرسنجی خاطرنشان شد که پرورش جوامع استعدادیابی از طریق شبکه‌سازی برای تقویت مشارکت مداوم نامزدها، حتی اگر در حال حاضر هیچ موقعیتی برای یک نامزد خاص وجود نداشته باشد، برای کارفرمایان مفید خواهد بود.

 

4. نامزدها یک پاسخ خودکار دریافت می کنند، نه پاسخ یک شخص واقعی

 

بیش از 40 درصد از پاسخ دهندگان به نظرسنجی گفتند که حتی پس از پر کردن یک درخواست استخدام آنلاین، به دنبال تماس مستقیم با منابع انسانی در وب سایت کسب‌و‌کار هستند. این رفتار به ویژه در میان خانوارهای با درآمد بالاتر رایج است: 80 درصد از کاندیداها با درآمد بالا گزارش دادند که ترجیح می‌دهند مستقیماً به یک مدیر استخدام درخواست ارسال کنند تا از طریق فرم آنلاین.

 

بر اساس مطالعه Sevenstep، بهترین راه برای کارفرمایان برای جلوگیری از حذف استعدادها، پاسخگویی و تعامل با نامزدها است.

 

چگونه فرآیند درخواست استخدام آنلاین را ساده کنیم؟

 

درخواست استخدام آنلاین می‌تواند برای نامزدها دلهره‌آور باشد. از آنها خواسته می‌شود تا مراحل طولانی و پیچیده را طی کنند و ممکن است هرگز از کارفرمایان بالقوه پاسخی دریافت نکنند، چه رسد به اینکه پیشنهاد شغلی دریافت کنند. این روند می‌تواند باعث شود آنها احساس شکست کنند.

 

خوشبختانه، کارفرمایان می‌توانند به راحتی استراتژی‌های استخدام آنلاین خود را بهبود بخشند تا فرآیند درخواست استخدام آنلاین را برای جویندگان کار دلپذیرتر کنند و به آنها کمک کنند مهارت‌های مورد نیاز را پیدا کنند. در اینجا چند نکته برای بهبود فرآیند استخدام در هنگام استفاده از ابزارهای آنلاین آورده شده است.

 

  • در طول فرآیند درخواست شغل آنلاین ارتباط برقرار کنید.
  • یک مرکز جذب و پرورش استعداد ایجاد کنید.
  • فرآیند درخواست استخدام آنلاین خود را ساده کنید.

 

یافتن بهترین استعدادها از طریق استخدام آنلاین

درخواست‌های استخدام آنلاین وقتی به درستی انجام شوند، راحت هستند، اطلاعات دقیقی را ارائه می‌کنند و در وقت مدیران استخدام صرفه‌جویی می‌کنند. با این حال، برای یافتن بهترین استعدادها از طریق برنامه‌های کاربردی آنلاین، تلاش کنید تا با ایجاد یک تجربه مستقیم و همه جانبه با نامزدها ملاقات کنید. نکات بالا را دنبال کنید تا یک محیط آنلاین گرم و جذاب برای جویندگان کار خود ایجاد کنید.

 

همچنین دراین‌باره می‌توانید مقاله “استخدام در عصر دیجیتال: 5 روش جدید” را مطالعه کنید.

 

دینگ ارائه دهنده راهکار اتوماسیون حضور و غیاب

دینگ یکی از برترین ارائه دهنده‌های راهکار اتوماسیون حضور و غیاب با محصولات و خدمات مرتبط آماده ارائه خدمت به شماست، در صورت لزوم با کارشناسان ما در ارتباط باشید.