8 تکنیک موثر برای آموزش کارمندان

کارمندان

به اشتراک گذاشتن مقاله

یادگیری و آموزش مداوم به کارمندان کمک می‌کند تا مهارت‌های خود را به روز کنند و تضمین می‌کند که تیم شما با رشد کند و راکد نماند. علاوه بر این، دلیل مهم استعفای کارمندان عدم پیشرفت شغلی است. اگر می‌خواهید استعدادهای برتر را جذب و حفظ کنید، باید فرصت‌های آموزشی مؤثری را برای کارمندان خود ایجاد کنید تا مهارت‌های لازم را بیاموزند. مانند هر فرآیند تجاری، نوع استراتژی‌هایی که برای آموزش کارمندان خود استفاده می‌کنید، بر میزان مؤثر بودن آن تأثیر می‌گذارد. در این مقاله بررسی می‌کنیم که چطور به حفظ انگیزه کارمندان در طول فرآیند آموزش کمک کنید.

 

1. انتظارات کارمندان را تعیین کنید

 

ارتباطات ضعیف توانایی کارمندان در انجام وظایف خود محدود می‌کند. یکی از بهترین راهبردها برای آموزش کارمندان جدید، تعیین انتظارات آنها و انتقال شفافآن به کارمند است. تعیین انتظارات به این معنی است که شما و کارمندان درک یکسان دارید. همچنین این فرصت را به کارمند می‌دهد تا هرگونه سوالی داشت بپرسد. گفتگوی باز نه تنها کارمند را در مورد انتظارات و رویه‌های عملیاتی آگاه می‌کند، بلکه ارتباط را برای یادگیری آینده و تعاملات محیط کار تسهیل می‌کند.

 

2. ابتکارات یادگیری خرد را ارائه دهید.

 

برنامه‌های زیاد و عدم توجه، یافتن زمان برای یادگیری در محیط کار را دشوار می‌کند. به همین دلیل است که یادگیری خرد، ابتکارات یادگیری کوتاه، متمرکز و اغلب تعاملی که به بخش‌های 3 تا 5 دقیقه‌ای تقسیم می‌شود، برای کارمندان بسیار محبوب شده است. یادگیری خرد شرکت‌ها را مجبور می‌کند که مهم‌ترین محتوا را در قالب فشرده‌ای ارائه کنند که به گونه‌ای طراحی شده است که در لحظه نیاز در دسترس باشد.

 

3. فرصت‌های یادگیری دیجیتال را ارائه دهید.

 

فرصت های یادگیری دیجیتال یک راه عالی برای دسترسی بیشتر به یادگیری برای کارمندان است. این روش امکان دسترسی از هر مکانی را می‌دهد، که مخصوصاً در صورت داشتن نیروی کار دورکار یا ترکیبی مفید است. سیاست‌های کار انعطاف‌پذیر در بسیاری از کسب‌و‌کارها رایج شده است، و این انعطاف باید به یادگیری نیز گسترش یابد. یادگیری آنلاین انعطاف‌پذیری لازم را برای کارمندان فراهم می‌کند تا موفقیت بیشتری کسب کنند.

 

4. به کارمندان جدید فرصت دهید تا یاد بگیرند.

 

نشان دادن و تمرین نحوه انجام آن کار در محل کار می‌تواند موثرترین راه یادگیری باشد. فرصت یادگیری به کارمندان جدید اجازه می‌دهد تا با استفاده از مهارت‌های آموخته‌شده در زمان واقعی، اطلاعات را بهتر به خاطر بسپارند. همچنین به اعضای جدید تیم کمک می‌کند تا مسئولیت‌ها را در یک محیط کنترل‌شده و بدون خطر تجربه کنند و در عین حال اعتماد به نفس خود را افزایش دهند.

 

5. جلسات انفرادی برگزار کنید.

 

جلسات منظم و 2 هفته‌ای بین تک تک پرسنل و سرپرست آنها یک روش آموزشی بسیار مؤثر برای کل تیم است.

 

6. یک برنامه آموزشی را شروع کنید.

 

برنامه‌های مربیگری کارمندان می‌تواند برای توسعه شخصی و حرفه‌ای مفید باشد. هر کارمند جدید را با یک مربی که می‌تواند به آنها در مسیر شغلی کمک کند، همراه کنید. این نوع برنامه‌ها همچنین می‌تواند به افراد جدید کمک کند تا با فرهنگ شرکت شما سازگار شوند. این به کارمندان اجازه می‌دهد تا بدون ترس از قضاوت، در صورت مشکل آن را بیان کنند.

 

7. جلسات ناهار و یادگیری برگزار کنید.

 

برخی از کارمندان در محیطی آرام تر بهتر یاد می‌گیرند. بسیاری از کسب‌وکارها مفهوم  جلسه ناهار و یادگیری را پذیرفته‌اند، که در آن یک عضو تیم یا فردی از یک شرکت دیگر در حین سرو غدا و نوشیدنی‌، یک سخنرانی کوتاه به سبک سمینار ارائه می‌دهد.

 

8. ارائه آموزش تصویری.

 

آموزش کارمندان

 

آموزش ویدیویی به طور فزاینده ای در بین نسل‌های جوان محبوبیت دارد. در حالی که جلسات آموزشی زنده مطمئناً می‌تواند جذاب باشد، این مشکل وجود دارد که پرسنل آنچه را که یاد گرفته‌اند فراموش کنند. بعد از اتمام جلسه ضبط این ارائه‌ها و ارائه سایر آموزش‌های ویدیویی به این معنی است که این منابع در زمان و مکان مورد نیاز تیم شما در دسترس هستند.

 

چگونه آموزش خود را موثرتر کنیم؟

 

اگرچه تکنیک‌های بالا نقطه شروع خوبی برای ایجاد یک برنامه آموزشی موثر پرسنل هستند، چند نکته کلیدی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:

 

سفارشی‌سازی

 

با آموزش کارمندان نباید با یک ذهنیت یکسان برخورد شود. در عوض، برنامه‌های آموزشی باید برای هر کارمند بر اساس مهارت‌ها و مشخصات او تنظیم شود، زیرا موفقیت آن برنامه‌ها به انگیزه کارکنان بستگی دارد.

 

ارتباط

 

متقاعد کردن کارمندان در مورد اثربخشی برنامه‌های آموزشی برای تقویت مشارکت آنها مهم است.

 

مشوق‌ها

 

اگر در جذب کارمندان بی‌میل به استفاده از فرصت‌های آموزشی خود مشکل دارید، ممکن است بخواهید مشوق‌هایی را در نظر بگیرید. شما می‌توانید آموزش را با بازی همراه کنید، مسابقات راه اندازی کنید، و کارت‌های هدیه ارائه دهید. حتی ممکن است با دادن مرخصی با حقوق کارمندان را برای شرکت در آموزش تشویق کنید.

 

بازخورد کارمندان

 

ممکن است فکر کنید که می‌دانید کارمندان شما چه نوع آموزشی می‌خواهند، اما بهترین راه برای پیدا کردن این موضوع این است که از آنها بپرسید. با یک نظرسنجی افکار آنها را در مورد ابتکارات آموزشی جمع آوری کنید و مطمئن شوید که وقت خود یا آنها را تلف نمی‌کنید. جمع‌آوری بازخورد کارمندان نیز می‌تواند راهی عالی برای مشخص کردن رویکردهای آموزشی شما باشد.

 

به یادگیری ادامه دهید

 

فرصت‌های یادگیری مداوم را برای همه کارمندان ارائه دهید و به خاطر داشته باشید که استراتژی‌های شما ممکن است در طول زمان نیاز به اصلاح داشته باشند. آموزش باید به یک بحث مداوم با کارمندان تبدیل شود تا اطمینان حاصل شود که ابزار مفیدی برای استخدام‌های جدید و آموزش رهبران است.

 

همچنین دراین‌باره می‌توانید مقاله چگونه کارمندان را تشویق به توسعه فردی کنیم را مطالعه کنید.

 

 

 

دینگ ارائه دهنده راهکار اتوماسیون حضور و غیاب

دینگ یکی از برترین ارائه دهنده‌های راهکار اتوماسیون حضور و غیاب با محصولات و خدمات مرتبط آماده ارائه خدمت به شماست، در صورت لزوم با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *