8 متخصصی که باید برای استارتاپ خود استخدام کنید

استارتاپ

به اشتراک گذاشتن مقاله

وقتی استارتاپ خود را راه‌اندازی کردید، ممکن است متوجه شوید که زمان استخدام کارمندان فرا رسیده است. در حالی که ممکن است برای به دست آوردن استعدادهای بیشتر در تیم خود تلاش کنید، ضروری است که برای بررسی نامزدها وقت بگذارید. نیازها و بودجه کسب‌وکار شما نیازهای شما را تعیین می‌کند، اما هر کارمندی که استخدام می‌کنید باید چندین ویژگی اساسی از جمله انعطاف‌پذیری، اشتیاق و قابل اعتماد بودن را داشته باشد. در این مقاله 8 نقش مهم را بررسی می‌کنیم و نکاتی را برای یافتن اعضای مناسب به اشتراک می‌گذاریم.

8 نقش استارتاپی برای استخدام

 

پس از شروع یک کسب و کار، می‌خواهید فوراً افرادی را استخدام کنید. در اینجا 8 موقعیت مهم برای تمرکز بر روی آنها هنگام شروع فرآیند استخدام آورده شده‌است.

 

1. مدیر عامل و مدیر عملیات ارشد (COO)

 

CEO و COO این دو نقش از ضروری ترین بازیگران در استارتاپ شما هستند. مدیر عامل معمولاً فردی با که جهت، چشم اندازه و فرهنگ شرکت را کنترل می‌کند. بر روی فعالیت، COO در درجه اول بر روی عملیات روزانه تمرکز می کند، تا کسب و کار شما رو به جلو قرار گیرد. شما می‌توانید برای این موقعیت‌ها به صورت خارجی استخدام کنید. اگر شما و هم بنیانگذارانتان می‌خواهید این عناوین و مسئولیت‌ها را انجام دهید، 7 موقعیت بعدی را به کار بگیرید.

 

2. مدیر محصول

 

مدیر محصول برای همه چیزهای مرتبط با محصولات شما مسئول خواهد بود. این عضو استراتژی تیم محصول، چشم‌انداز و توسعه را مدیریت می‌کند. به طور معمول، آنها از نزدیک با تیم‌های مهندسی و بازاریابی برای ایجاد و بازاریابی محصولات شما همکاری می‌کنند. بنیانگذاران اغلب به عنوان مدیران محصول پیش فرض یک استارتاپ شروع می‌کنند. استخدام یک مدیر محصول به بنیانگذاران این امکان را می‌دهد که آموزش و مستندات را با جدیت بیشتری بررسی کنند، زیرا شخص دیگری را برای انجام وظایف خاص آماده می‌کند. این حرکت همچنین زمان شما را آزاد می‌کند و به بنیانگذاران اجازه می‌دهد تا تمرکز خود را روی رشد و اهداف تجاری قابل دستیابی بگذارند.

 

3. مدیر ارشد فناوری

 

استخدام یک عضو تیم متخصص در فناوری و توسعه برای موفقیت کسب و کار شما، به ویژه برای استارتاپ فناوری، بسیار مهم است. اگرچه می‌توانید مهندسان فریلنس فرانت‌اند و بک‌اند را استخدام کنید و از پشتیبانی فنی آنلاین بهره ببرید، داشتن فردی در تیم داخلی‌تان که مسئولیت این بخش را بر عهده بگیرد مفید است. با رشد تیم خود می‌توانید این نقش را به دو موقعیت جداگانه تقسیم کنید.

 

4. مدیر ارشد بازاریابی

 

این عضو تیم بر مشتریان استارتاپ شما و نحوه مشاهده آنها از محصول یا خدمات شما تمرکز خواهد کرد. استخدام یک متخصص عالی بازاریابی کسب و کار کوچک، با مهارت‌های تبلیغاتی برای اطمینان از دستیابی شما به جمعیت‌شناسی بازاریابی مناسب ضروری است.

 

5. مدیر فروش

 

استارتاپ

 

این عضو تیم بر تولید سرنخ‌های جدید و کسب درآمد برای استارتاپ شما تمرکز خواهد کرد. این نقش بسیار مهمی است زیرا صاحبان کسب و کارهای کوچکی که ابتدا بر فروش مسلط هستند، دوام بیشتری می‌آورند. یک مدیر فروش حرفه‌ای استخدام کنید و سپس از پولی که آنها به دست می‌آورند برای استخدام افراد بیشتر استفاده کنید. این احتمالاً سخت ترین موقعیت برای استخدام است، اما ارزش زمان و تلاش برای به دست آوردن فرد مناسب را دارد.

 

6. مدیر مالی (CFO)

 

کارشناسان اغلب توصیه می‌کنند که استارتاپ ها نقش حسابداری و مالی خود را برون سپاری کنند. با این حال، اگر بتوانید یک مدیر مالی استخدام کنید، استارتاپ شما از کمک متخصص آنها در هنگام دریافت وام بانکی و در تامین و مدیریت امور مالی بهره خواهد برد.

 

7. مدیر توسعه کسب و کار

 

یک مدیر توسعه کسب و کار شبیه به یک مدیر فروش است اما راه‌هایی برای رشد استارتاپ شما از دیدگاه بازاریابی و فروش پیدا می‌کند. به عنوان مثال، این متخصص ممکن است بر توسعه روابط با سایر مشاغل برای افزایش درآمد و پتانسیل رشد تمرکز کند. یک مدیر توسعه کسب و کار خوب فرصت‌های تجاری جدید را در استارتاپ شما و سایر شرکت‌ها شناسایی می‌کند. پس استدام آن بسیار مهم است.

 

8. نماینده خدمات مشتری

 

هر استارتاپ به راه‌حل‌های موثر برای خدمات مشتری نیاز دارد. از این گذشته، ایجاد روابط مثبت با مشتریان سنگ بنای برند شما است. مهم نیست که محصولات یا خدمات شما چقدر عالی هستند، اگر تجارت شما به طور موثر با مشتریان خود ارتباط برقرار نمی‌کند، بدون رسیدگی حرفه‌ای به سوالات، تماس‌ها یا نگرانی‌های مشتری، شهرت شما به ناچار آسیب خواهد دید.

 

چگونه افراد مناسب برای استارتاپ خود را پیدا کنید

 

هر کارمند جدید می‌تواند تأثیر قابل توجهی بر یک استارتاپ داشته باشد، بنابراین استخدام افرادی که به آنها اعتماد دارید بسیار مهم است. ارتباطات بهترین راه برای یافتن اعضای اولیه تیم شما است. با همکاران، دوستان و افراد شبکه فارغ التحصیلان دانشگاه خود ارتباط برقرار کنید. اگر نتایج درستی بدست نیاوردید، یک آژانس استخدام متخصص انتخاب خوبی است تا مطمئن شوید افرادی را با مهارت‌ها و تجربه‌ای که نیاز دارید پیدا می‌کنید.

 

استارتاپ

 

اهمیت استخدام نقش‌های استارتاپی مناسب

 

نقش‌های استارتاپ بسیار مهم هستند زیرا این افراد به شکل‌گیری فرهنگ شرکت شما کمک می‌کنند. استخدام های جدید پتانسیل تقویت روابط داخلی بین اعضای تیم و روابط خارجی با فروشندگان، مشتریان و سایر ذینفعان را دارند. بدون ایفای نقش‌های حیاتی استارتاپ، شرکت شما فاقد هدایت و رهبری قوی خواهد بود. هنگام استخدام، بسیار مهم است که از بالا شروع کنید و زمانی که منابع مالی اجازه می‌دهند تیم خود را گسترش دهید. هنگام ایفای نقش‌های اساسی استارتاپ، اهداف و ارزش‌های کسب و کار خود را در نظر بگیرید تا مطابقت‌های بهتری پیدا کنید و بر مهارت‌ها و ویژگی‌هایی که در کارمندان به دنبال آن هستید تمرکز کنید.

 

مقالات مرتبط: راهنمای استخدام کارمندان در سال 2024″

 

دینگ ارائه دهنده راهکار اتوماسیون حضور و غیاب

دینگ یکی از برترین ارائه دهنده‌های راهکار اتوماسیون حضور و غیاب با محصولات و خدمات مرتبط آماده ارائه خدمت به شماست، در صورت لزوم با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *