حضور و غیاب آنلاین ؛ لازمه استارتاپ‌ها

حضور و غیاب آنلاین

به اشتراک گذاشتن این مقاله

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

همانگونه که به خاطر دارید در مقاله قبل، در خصوص حضور و غیاب به روش دستی یا سنتی، تاریخچه، معایب و مشکلاتی که برای پرسنل و مدیران بوجود آورده بود به طور مفصل بحث شد، و گفتیم که برای حل مشکلات به وجود آمده و از بین بردن نارضایتی کارکنان و مدیران در محاسبه حقوق و مزایای آخر ماه، روش­های جدید و پیشرفته­ای با عنوان حضور و غیاب­های سیستمی، با انواع متنوع و گوناگون از جمله حضور و غیاب آنلاین به شرکت­ها و سازمان­ها معرفی شدند، که به علت سهولت در استفاده، دقت بالا و مقرون به صرفه بودن از لحاظ هزینه، مورد توجه و استقبال بسیار زیادی واقع شد.

مزایای حضور و غیاب تحت وب

یکی از روش­های جدید و سریع حضور و غیاب که نسبت به سایر روشها جذابیت بیشتری برای کاربران دارد و رضایت خاطر آنها را جلب نموده، حضور و غیاب آنلاین است. نمونه این روش را در محصولاتی مثل دستگاه حضور غیاب دینگ می­بینیم. به این صورت که پس از خرید اپلیکیشن و دستگاه بی­سیم کوچکی که همراه آن است و گرفتن اشتراک از سامانه دینگ، اپلیکشن دینگ را روی موبایل مدیر نصب کرده و اطلاعات کارمندان را در آن وارد می­کنند. سپس آن را روی موبایل کارکنان نیز نصب می­کنند و با اتصال دستگاه به برق، پرسنل می­توانند ورود و خروج خود را ثبت کنند و به صورت لحظه­ای توسط مدیر انواع گزارشات و ورود و خروج­ها مشاهده می­شود.

مزایای نرم افزار حضور و غیاب آنلاین برای استارتاپها

نرم افزار تحت وب حضور و غیاب چیست

یکی از روش­های پرمخاطب و پرکاربرد حضور و غیاب،­ که توجه سازمانها و شرکتها را بیشتر از دیگر انواع حضور و غیاب به خود جلب کرد، حضور و غیاب آنلاین (حضور و غیاب با موبایل) است. این روش اخیراً به دلیل شرایط خطیری که بر اثر شیوع ویروس کرونا در کشور به وجود آمده، برای جلوگیری از افزایش چرخه انتقال و کاهش بیماری، بیش از پیش مورد استفاده ادارات و سازمان­ها قرار گرفته است.

همانطور که می­دانید، امروزه استفاده از گوشی­های هوشمند فراگیر شده و می­توان از سرویس­های ثبت موقعیت مکانی به راحتی استفاده کرد، در نتیجه افراد می­توانند به آسانی از نرم افزار حضور و غیاب آنلاین، که به عنوان نسل جدیدی از نرم افزار حضور و غیاب تحت وب، وارد بازار شده، استفاده کنند.

از آنجا که یکی از ویژگی­های بسیار عالی و جالب گوشی­های هوشمند، پیدا کردن دقیق موقعیت و مکان است که همه ما با نام GPS آن را می­شناسیم؛ برنامه­نویسان توانستند با استفاده از آن، موفق به ارائه برنامه سامانه حضور و غیاب آنلاین بر اساس همین موقعیت مکانی شدند. در این روش نیازی به استفاده از دستگاه حضور و غیاب نیست و به جای آن یک اپلیکیشن بر روی تلفن همراه هر یک از پرسنل نصب می‌­شود.

طریقه استفاده از اپلیکیشن حضور و غیاب آنلاین

استفاده از این روش به این صورت است که پس از نصب اپلیکیشن روی تلفن­های همراه کارمندان، قبل از هرچیز محدوده­ای که کارمند مجاز به ثبت تردد در آن است، مشخص می­شود. این محدوده­ها معمولاً همان درب­های ورود و خروجند که محل نصب دستگاه­های حضور و غیاب هستند. زمانی که هر کدام از کارکنان در محدوده تعریف شده حاضر شوند، حضور خود را با گوشی موبایلشان ثبت می­کنند.

مزیت­‌های بکارگیری روش حضور و غیاب آنلاین

تولیدکنندگان سامانه حضور و غیاب آنلاین، مزایای زیادی برای این روش ذکر کرده­اند. ما در این مبحث به مهمترین آنها اشاره می­‌کنیم:

 

نرم افزار حضور و غیاب تحت وب

علاوه بر موارد مذکور، در بعضی از این نرم‌اافزارها برای امنیت بالاتر و از بین بردن امکان هر گونه تقلب، علاوه بر کنترل تردد، برای احراز هویت از تکنولوژی تشخیص چهره یا اثر انگشت کارمند بر روی گوشی نیز استفاده می‌کنند.

سامانه حضور و غیاب آنلاین دینگ

مقالات مرتبط

مدیریت تیم در دورکاری
دورکاری

مدیریت صحیح پرسنل در شرایط دور کاری

در مقاله اهمیت دورکاری در شرایط همه گیری بیماری کرونا، گفتیم که سیستم دور کاری چطور می تواند یک کسب و کار را در این

دستگاه اثر انگشت
حضور و غیاب

دستگاه اثر انگشت

کنترل تردد کارمندان یک شرکت همواره اهمیت زیادی برای صاحبان کسب و کار داشته است. آگاهی از زمان ورود و خروج افراد به کارفرمایان کمک

مقالات مرتبط

افزودن دیدگاه

زنبیل خرید