13 نکته برای یافتن شغل جدید در حالی که هنوز استخدام هستید

به اشتراک گذاشتن مقاله

به دنبال شغل جدید بودن در زمانی که استخدام هستید معمولاً به معنای محتاط بودن است تا روابط مثبت خود را در محل کار حفظ کنید. نکات مختلفی وجود دارد که به شما در جستجوی شغل جدید کمک می کند. در این مقاله به این می پردازیم که چرا ماندن در شغل خود تا زمانی که یک موقعیت جدید را پیدا کنید توصیه می شود، توضیح می دهیم که چرا این احتیاط لازم است و 13 نکته برای یافتن شغل جدید در حالی که هنوز مشغول به کار هستید را به اشتراک می گذاریم.

 

چرا یافتن شغل جدید در حالی که هنوز استخدام هستید توصیه می شود؟

جستجو برای یک شغل جدید از زمانی که هنوز استخدام یک شرکت هستید شروع می شود. ممکن است پیش‌بینی مدت زمان لازم برای جستجوی شغل جدید و حفظ شغل تان چالش برانگیز باشد.

علاوه بر این، با حفظ شغل فعلی خود، به احتمال زیاد تأثیر مثبتی بر کارفرمایی که می خواهد شما را استخدام کند خواهید گذاشت. زیرا اخلاق کاری شما را نشان می دهد. اگر کار خود را بدون هیچ دلیلی رها کنید، ممکن است برخی از کارفرمایان بپرسند که چرا این کار را انجام داده اید. به همین دلیل معمولاً بهتر است قبل از استعفا دادن منتظر بمانید تا شغل جدیدی پیدا کنید.

 

چرا احتیاط لازم است؟

زمانی که در حین استخدام بودن به دنبال شغل جدیدی هستید، به شما کمک می کند تا رابطه مثبتی با کارفرمای فعلی خود داشته باشید. اینکه کارفرما بداند شما می خواهید استعفا دهید، می تواند بر روابط شما با وی یا همکاران تأثیر بگذارد. بنابراین، محتاط بودن تضمین می کند که با شما به همان شیوه معمول رفتار می شود.

 

نکات پیدا کردن شغل جدید در حالی که هنوز استخدام هستید

در زیر نکاتی که باید هنگام یافتن یک شغل جدید در نظر بگیرید را آورده ایم:

 

1. به همکارانتان چیزی نگویید

توصیه می شود تصمیم به استعفا و جستجوی شغلی خود را از همکاران خود پنهان نگه دارید، حتی اگر روابط نزدیک یا دوستانه با آن ها دارید. اگر به همکاران خود بگویید، آن ها ممکن است این اطلاعات را با دیگران به اشتراک بگذارند و این می تواند به گوش کارفرما برسد.

 

2. برای کاریابی از وسایل شخصی خود استفاده کنید

کاریابی مدرن و استخدام معمولاً به صورت آنلاین انجام می شود. هنگام درخواست شغل آنلاین، بسیار مهم است که از دستگاه های شخصی استفاده کنید. دلیل این امر این است که برخی از کارفرمایان بر تاریخچه جستجوی اینترنتی نظارت می کنند.

 

3. زمانی را برای جستجوی شغل اختصاص دهید

پیدا کردن شغل جدید در کنار تعهدات کاری می تواند چالش برانگیز باشد، بنابراین اختصاص زمان برای این کار مفید است. بسته به سرعتی که می خواهید استعفا دهید و شغل جدیدی پیدا کنید، ممکن است این کار را یک یا دو بار در هفته انجام دهید.

 

4. درست انتخاب کنید

حتی اگر مشتاق هستید که استعفا دهید و شغل فعلی خود را به سرعت ترک کنید، باز هم به موقعیت جدید استخدام خوب فکر کنید. فکر کردن به این که به چه دلیلی می خواهید شغل تان را ترک کنید مفید است.

 

5. از شبکه های اجتماعی دوری کنید

نکته دیگر برای یافتن محتاطانه شغل جدید و استخدام این است که جستجوی شغل خود را خارج از شبکه های اجتماعی نگه دارید. این نکته مهم است زیرا ممکن است مخاطبینی در شبکه های اجتماعی داشته باشید که با آن ها کار می کنید یا کارفرمای شما ممکن است از این طریق مطلع شود شما قصد استعفا دارید.

 

6. ایمیل خود را به طور مرتب چک کنید

چک کردن مرتب ایمیل به شما کمک می کند جستجوی شغل خود را مدیریت کنید. اگر پیامی از یک کارفرمای احتمالی برای استخدام دارید، می توانید در زمانی که همکاران و سرپرست شما حضور ندارند به آن پاسخ دهید.

 

7. به زمان مصاحبه فکر کنید

 

استخدام

 

هنگامی که برای استخدام در یک شغل جدید درخواست می دهید، به این فکر کنید که چه زمانی می توانید در مصاحبه شرکت کنید. سعی کنید برای قبل یا بعد از کار یا در زمان استراحت ناهار یک مصاحبه ترتیب دهید.

 

8. در انتخاب لباس خود دقت کنید

اگر در یک روز کاری به مصاحبه شغلی می روید، نوع پوشش شما مهم است. با در نظر گرفتن این موضوع، ممکن است ایده خوبی باشد که قبل یا بعد از مصاحبه، یک دست لباس با خود به محل کار ببرید و در جایی مناسب و محتاطانه لباس مناسب برای مصاحبه استخدام را بپوشید.

 

9. در مورد کارفرمای فعلی خود با احترام صحبت کنید

هنگام مصاحبه برای استخدام در شغل جدید، در مورد دلایل خود برای استعفا صادق باشید، اما در مورد کارفرمای فعلی خود با احترام صحبت کنید. این کار حرفه ای بودن را نشان می دهد و می تواند به ایجاد تأثیر مثبت بر کارفرمای جدید کمک کند. همچنین منطقی است که قبل از مصاحبه به توضیح مختصری در مورد اینکه چرا می خواهید شغل خود را ترک کنید فکر کنید، زیرا انجام این کار به شما کمک می کند تا پاسخ مناسب و سنجیده ای بدهید.

 

10. فرصت های داخلی را در نظر بگیرید

اگر می خواهید شغل متفاوتی داشته باشید اما از کار کردن برای کارفرمای فعلی خود لذت می برید، می توانید به جای استعفا، فرصت های داخلی را در نظر بگیرید. درخواست استخدام داخلی فرآیند استخدام را آسان تر می کند و همچنین تعهد شما را به شرکت نشان می دهد.

 

11. از کارفرمای قبلی به عنوان مرجع استفاده کنید

اگر کارفرمای جدید به عنوان بخشی از فرآیند استخدام درخواست ارجاع دهد، منطقی است که از کارفرمای قبلی خود استفاده کنید. مدیران استخدام معمولاً درک می کنند که چرا کاندیداها ممکن است ترجیح دهند این فرآیند را از کارفرمای فعلی خود پنهان نگه دارند. اگر سابقه کاری کمی دارید، می‌توانید یک مرجع آموزشی مانند یک استاد دانشگاه ارائه دهید.

 

12. عملکرد خود را در محل کار حفظ کنید

صرف نظر از میزان پیشرفتی که در جستجوی استخدام برای شغل جدید دارید، حفظ عملکرد ثابت در کار ضروری است. این یک راه دیگر برای کاهش شک دیگران به این است که به دنبال شغل دیگری هستید.

 

13. تا زمان قطعی شدن شغل جدید آن را پنهان نگه دارید

حتی پس از دریافت پیشنهاد شغل جدید و استخدام، مهم است که تا زمانی که کارفرمای جدید شما آن را تأیید نکرده استد، آن را علنی نکنید. دلیل این امر این است که کارفرمایان بالقوه ممکن است گهگاه پیشنهادهای کاری را پس بگیرند یا حتی ممکن است شما منصرف شوید. به همین دلیل، معقول است که فقط زمانی که جزئیات را با کارفرمای جدید تأیید کردید، به کارفرمای فعلی خود اطلاع دهید که قصد استعفا دارید.

 

پیدا کردن شغل ایده آل می تواند چالش برانگیز باشد، مقاله مهارت های لازم برای پیدا کردن کار به شما کمک می کند در مسیر کاریابی بهتر عمل کنید.

 

دینگ ارائه دهنده راهکار اتوماسیون حضور و غیاب

دینگ یکی از برترین ارائه دهنده‌های راهکار اتوماسیون حضور و غیاب با محصولات و خدمات مرتبط آماده ارائه خدمت به شماست، در صورت لزوم با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *