10 کاری که قبل از شروع کسب‌و‌کار کافه رستوران سیار باید انجام دهید

کسب‌و‌کار

به اشتراک گذاشتن مقاله

جای تعجب نیست که بسیاری از کارآفرینان ایده‌های کافه رستوران خود را در جاده‌ها به کار می‌گیرند. راه‌اندازی یک کافه رستوران سیار الزامات، عوارض و پاداش‌های خاص خود را دارد. صاحبان کافه رستوران‌های سیار و کارشناسان کسب‌و‌کارهای کوچک توصیه‌های خود را در مورد این نوع از کسب‌و‌کار به اشتراک گذاشتند. از انتخاب مکان مناسب تا سرمایه گذاری مناسب، با توجه به این ما در این مقاله قصد داریم 10 کاری را که باید قبل ازراه‌اندازی این کسب‌و‌کار انجام دهید را توضیح دهیم.

 

نکاتی برای شروع یک کافه رستوران سیار

 

قبل از راه‌اندازی یک کافه رستوران سیار، مطمئن شوید که بازار از قبل با کسب‌و‌کارهای مشابه بیش از حد اشباع نشده باشد. بعد از آن، نکات زیر را در نظر بگیرید:

 

روی یک اتومبیل خوب سرمایه‌گذاری کنید

 

اگر سرمایه کافی دارید، کسب‌و‌کار خود را در یک وسیله نقلیه جدید شروع کنید. کسب‌و‌کار شما دائماً در معرض سلامت مکانیکی اتومبیل شما خواهد بود. با احتیاط با آن رفتار کنید و مراقبت‌های زیادی انجام دهید. چراکه وقتی اتومبیل شما خراب شود، نه تنها باید هزینه تعمیر آن را بپردازید، بلکه در آن روزها محل کار خود را از دست داده‌اید، بیکار شده‌اید و درآمد ندارید.

 

مشتریان بالقوه خود را بشناسید

 

یکی از کارهای مهمی که باید قبل از راه‌اندازی کسب‌و‌کار رستوران سیار انجام دهید، این است که به این فکر کنید که مخاطبان هدف شما که خواهند بود. شاید قبلاً غذای خاصی را در ذهن دارید که می خواهید سرو کنید، غذای شما برای چه کسی جذاب خواهد بود؟ چه کسانی را هدف قرار می‌دهید؟ این سوالات به شما در تصمیم‌گیری‌های مهم دیگر در مورد کامیون غذا کمک می‌کند، مانند سبک و طراحی کامیون شما، مکان‌هایی که باید برای دستیابی به مخاطبان هدف خود پارک کنید و غیره.

 

گزینه‌های خدمات خود را آماده کنید

 

هنگامی که یک کافه رستوران سیار راه‌اندازی می‌کنید، آماده باشید که کسب‌و‌کار خود را فراتر از خدمات خیابانی و به  پذیرایی از رویدادهای خصوصی متمرکز کنید. رستوران‌های سیار گزینه عالی برای پذیرایی از رویدادهای عمومی و خصوصی هستند، بنابراین از قبل برنامه‌ریزی کنید و مطمئن شوید که منو و برنامه عملیاتی شما برای فرصت‌های پذیرایی خارج از محل تنظیم شده است.

 

کسب تجرب

 

قبل از راه اندازی کسب‌و‌کار رستوران سیار در این حوزه کار کنید. هر صنعتی پیچیدگی‌های خودش را دارد. به عنوان مثال، یک مشتری ممکن است 15 تا 20 دقیقه برای یک غذا در یک رستوران منتظر بماند، اما در یک رستوران سیار، شما باید در کمتر از 5 دقیقه سفارش را آماده کنید. مشتریان انتظار خدمات بسیار سریع را دارند.

 

تکنولوژی را در نظر بگیرید

 

تکنولوژی‌هایی را که برای موفقیت کسب‌وکارتان نیاز دارید، در نظر بگیرید و به اندازه کافی انعطاف‌پذیر باشید. مثلا اگر Wi-Fi در زمان شلوغی از کار بیفتد و امکان پرداخت آنلاین نباشد، فناوری مورد استفاده شما باید به شما امکان دهد که قابلیت‌های آفلاین داشته باشید.

 

مطمئن شوید که تمام مجوزهای لازم را دارید

 

مقررات و الزامات برای راه‌اندازی یک کافه رستوران سیار می‌تواند یک فرآیند چالش‌برانگیز باشد. حتماً از قبل در مورد فرآیند صدور مجوزها در این کسب‌و‌کار تحقیق کنید. چرا که این فرآیندها می‌تواند بسیار زمان‌بر باشند.

 

کسب‌و‌کار خود را آزمایش کنید

 

زمانی که بفهمید می‌خواهید در کدام مسیر کافه سیار خود را برانید، باید مشتریان خود را به خوبی بشناسید. اینکه چه چیزی را و هر چند وقت یکبار سفارش می‌دهند. نام تجاری خود، چقدر می‌خواهید برای کامیون خود خرج کنید. همه این‌ها باید با خواسته مشتری کسب‌و‌کار هماهنگ باشد. البته هیچ‌وقت نمی‌توان فهمید که مردم چگونه به یک مفهوم پاسخ می‌دهند، اما تحقیقات بازار فراوان و آزمایش منوی خود با دوستان، متخصصان صنعت، و غیره، می‌تواند به ارزیابی شما کمک کند.

 

شبکه‌های اجتماعی

 

یکی از مهم‌ترین چیزهایی که باید قبل از باز کردن یک کافه رستوران سیار در نظر بگیرید، این است که چگونه از رسانه‌های اجتماعی برای تبلیغ استفاده می‌کنید. شما باید بهترین شبکه‌های اجتماعی را برای انتشار اخبار در مورد کافه رستوران سیار بشناسید و درک درستی از شبکه‌های اجتماعی به دست آورید. شبکه‌های زیادی برای انجام این کار وجود دارد، مانند اینستاگرام، توییتر که می‌توانید در آن مکان‌هایی را با یک هشتگ خاص توییت کنید تا پیدا کردن آن آسان باشد. داشتن یک لیست ایمیل راه خلاقانه‌ای برای شروع و حفظ رابطه با مشتریان است، البته تا زمانی که ایمیل فقط یک بار در هفته همراه با لیستی از مکان‌ها ارسال شود.

 

همچنین دراین‌باره می‌توانید مقاله راهنمای بازاریابی برای یک کسبوکار کوچک را مطالعه کنید.

 

مکان‌های مناسب را انتخاب کنید

کسب‌و‌کار

 

اگر آدم‌های زیادی در مجاورت کافه رستوران سیار شما نباشند، در این کسب‌و‌کار موفق نخواهید شد. پس مهم است که برنامه مشخصی داشته باشید و مشتری‌ها بتوانند برای وعده غذایی خود روی شما حساب کنند. در حالی که ممکن است شما مشتریان گذری داشته باشید، بسیاری از مردم وعده غذایی خود را از قبل برنامه‌ریزی می‌کنند و می‌خواهند بتوانند روی باز بودن رستوران شما حساب کنند.

 

مطمئن شوید که آماده هستید

 

ابتدا از خود بپرسید که آیا برای این نوع  از کسب‌و‌کار آماده هستید یا خیر. که هر روز صبح ساعت 6 صبح بیدار و آماده به کار شوید، و هر شب تا ساعت 10 یا 11 بدون وقفه کار کنید. داشتن کافه رستوران سیار یک شغل مداوم و بدون استراحت است.

 

کافه رستوران سیار یک کسب‌و‌کار جذاب

 

مراحل فوق راهنمایی عالی برای باز کردن یک کافه رستوران سیار است. از سرمایه‌گذاری بر روی اتومبیل مناسب گرفته تا گرفتن مجوزهای لازم، عوامل بسیاری وجود دارد که باید قبل از راه‌اندازی کسب‌وکار کافه سیار خود بررسی کنید. هنگامی که احساس کردید برای ارائه بهترین خدمات و مقابله با چالش‌های رایج آماده هستید، هر کاری که برای ارتباط با جامعه محلی لازم است انجام دهید. زیرا آنها بخشی جدایی ناپذیر از رشد و موفقیت شما خواهند بود.

 

دینگ ارائه دهنده راهکار اتوماسیون حضور و غیاب

دینگ یکی از برترین ارائه دهنده‌های راهکار اتوماسیون حضور و غیاب با محصولات و خدمات مرتبط آماده ارائه خدمت به شماست، در صورت لزوم با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *