روش های کم هزینه برای بازاریابی و تبلیغات

به اشتراک گذاشتن مقاله

بهترین روش های بازاریابی و فروش

در این بخش از مطلب، به بیان 5 روش از بهترین و کم هزینه ترین روش های بازاریابی می پردازیم:

از محیط کارتان برای تبلیغ کسب و کارتان استفاده کنید.

روی دیوار بیرونی محل کسب و کارتان، نام و زمینه فعالیت شرکت را درج کنید. هر گونه متن یا نشانی از فعالیت شما در محیط های عمومی محل کار، تبلیغی دائمی خواهد بود و دیگران را از نوع فعالیت شما آشنا می کند، حتی زمانی که تعطیل می باشید.

اگر این امکان وجود ندارد که تابلو یا نوشته بزرگی را نصب کنید می توانید روی زنگ درورودی علاوه بر نام شرکت، زمینه فعالیت خود را هم قید کنید.از ترکیب رنگها و طراحی های مناسب و حرفه‌ای استفاده نمایید. حتی می‌توانید روزها و ساعتهای فعالیت شرکت را ذکر نمایید.

یکی از روش های بازاریابی و تبلیغات، درج نام کسب و کار در سامانه حضور و غیاب دینگ می باشد. با این اقدام، نام کسب و کار شما در اپلیکیشن حضور و غیاب تمام کارکنان نمایش داده می شود.

یکی دیگر از روش های بازاریابی این است که از فضای کسب و کار خود استفاده نمایید. اگر مشتریان به محل کار شما مراجعه می‌کنند و باید مدتی را در آن محل بمانند، مطالبی قراردهید که محصولات و خدمات شما را تبلیغ می‌ نماید.

مثلا بسیاری از افرادی که برای بیمه کردن ماشین خود به شرکت بیمه  رجوع می کنند، اطلاعات زیادی درمورد بیمه‌های دیگر مانند بیمه عمر و سرمایه‌گذاری ندارند. یک نماینده بیمه می‌تواند دقیقا روبروی محلی که مشتری نشسته است، مطلبی درباره بیمه عمر و مزایای آن ارائه دهد.

تبدیل فاکتور فروش به وسیله ای برای افزایش فروش

بسیاری از شرکتها روزانه فاکتورهایی را صادر می‌ نمایند که به جاهای مختلف ارسال می‌ گردد. فاکتورها معمولا بارها دست به دست می شوند تا به دست پرداخت‌کننده آن می‌رسند. این موضوع فرصت خوبی را فراهم می‌کند تا به افراد مختلف معرفی شوید. البته ممکن است این افراد با کسب و کار شما آشنا باشند اما به تمامی توانایی‌ها و خدماتی  که ارائه می‌ دهید واقف نباشند.

مثلا اگر قیمت‌ها تغییری کرده است یا گاهی فروش فوق‌العاده برگزار می‌کنید این موارد را در فاکتور ذکر کنید. وقتی مشتری محصولی را خریداری می کند، احتمالا محصولات مرتبطی وجود دارند که می‌توان در فاکتور معرفی نمود. محصولات وابسته به محصول خریداری شده را در فاکتور معرفی نمایید.

نرم‌افزارهای پیشرفته حسابداری این قابلیت را دارند که محصولات موردنظر را با توجه به خرید مشتری در زیر فاکتور اضافه نمایند. خلاقیتی که یکی از شرکتهای کامپیوتری در حوزه روش های بازاریابی انجام داد این بود که با هر فاکتور، یکی از اعضای شرکت را معرفی می‌کرد و حتی عکس او را در پایین فاکتور چاپ می‌کرد. این کار در مشتری احساس خوبی را ایجاد می‌کند و در مراجعات بعدی مشتری احساس نزدیکی بیشتری با کارکنان می‌کند.

اگر امکانات بیشتری در اختیار دارید از فاکتورهای رنگی استفاده نمایید تا تاثیر بهتری روی افراد بگذارد. بسیاری از خریداران هیچگاه به محل فعالیتمان مراجعه نمی‌کنند و تنها چیزهایی که از کسب و کارمان می‌بینند محصولات و فاکتورها هستند. 

سامانه انتظار تلفنی را به روشی برای درآمد تبدیل کنید.

مشتریان از منتظر ماندن نفرت دارند. اگر از سیستمهای پاسخگوی تلفنی استفاده می‌کنید و مشتریان باید مدت زمانی را منتظر بمانند تا بتوانند با فرد موردنظر صحبت کنند، از این فرصت نهایت استفاده را ببرید. در لحظات انتظار به‌جای پخش یک موزیک دلنشین، به معرفی محصولات و خدمات شرکت بپردازید.

 در تهیه پیام مناسب این را  به‌ یاد داشته باشید که مشتریان بسیار پر‌مشغله اند.

پیام را تا جایی که امکان دارد کوتاه و قابل‌فهم تهیه کنید. از جملاتی که حالت شعاری دارند دوری نمایید.‌ مشتریان هیچگاه فرصت ندارند تا مثلا ۱۰ دقیقه به توضیحات ضبط‌ شده شما گوش دهند. برای جذاب تر شدن پیام می‌توانید آن را با موسیقی ملایمی همراه کنید.

از لباس‌های رسمی استفاده نمایید.

بسیار جالب است که مردم برای افرادی که لباس فرم پوشیده‌اند احترام بیشتری قائل هستند زیرا احساس می‌کنند که آنها افراد تصمیم‌گیرنده و با اهمیتی هستند. تصور کنید که می‌خواهید با هواپیما مسافرت کنید. اگر ببینید خلبان یک تیشرت معمولی پوشیده است چه احساسی به شما دست می‌دهد؟ آیا اطمینان مسافران کمتر نخواهد شد؟

اگر شما و کارکنان با لباس نامناسب در محل کار حضور پیدا کنید شاید باعث تاثیر ناخوشایندی روی دیگر افراد بگذارد. البته تهیه لباس فرم معمولا هزینه زیادی دارد، ولی می‌توان آنرا بخشی از هزینه بازاریابی در نظر گرفت. البته اگر نمی‌توانید لباس فرم تهیه کنید، لااقل می‌توانید نوع خاصی از لباس با رنگی مشخص به تن کنید.

حتی مشاغل بسیار کوچک می‌توانند از این روش استفاده نمایند. مشتریان وقتی شما و کارکنان را ببینند که با لباس‌هایی مناسب و یکدست در محل کار حضور دارند، احساس آرامش و امنیت خواهند کرد.

از بسته‌بندی محصولات و خدمات بهترین بهره را ببرید.

 بسیاری از مشاغل محصولات خود را در جعبه یا بسته‌ بندی خاصی ارائه می‌کنند. بسته‌ بندی ممکن است یک کیسه ساده باشد و یا حتی جعبه چوبی گرانقیمت خاص. تاثیر ظاهر بسته بندی شما روی رفتار مصرف کننده غیرقابل انکار می باشد. وقتی مشتری محصولی را خریداری میکند معمولا آنرا به دیگران هم نشان می‌دهد. اگر از جعبه یا بسته‌بندی خاصی استفاده می‌کنید چرا آن را به‌عنوان فرصتی برای فروش بیشتر در نظر نگیرید؟

حتی اگر از کیسه پلاستیکی استفاده می‌کنید می‌توانید روی آن، نام فعالیت و لوگوی شغل خود و ساعات کاری و تلفن تماس و حتی محصولات و خدمات را چاپ نمایید. ایده سودآور دیگر قرار دادن کاغذ معرفی کالاهای دیگر در بسته‌ های ارسالی برای مشتری است. اگر فردی از شما خرید کرد، به احتمال زیاد مجددا خرید خواهد کرد و حتی شاید شما را به دوستان خود معرفی نماید.

نحوه معرفی شرکت خود

برای معرفی شرکت به افراد، ابتدا باید بازار هدف را شناسایی کرد. تحلیل درست و دقیق از نیازهای بازار، می تواند در جهت دادن چشم انداز شرکت نقش به سزایی داشته باشد. شناسایی رقبا در بازار می تواند در نوآوری و خلاقیت برای معرفی محصولات موثر باشد. پس از این موارد، مهم ترین گام، اطلاع رسانی به بازار با استفاده از ابزارهای پر مخاطب در دسترس عامه می باشد. شبکه های اجتماعی، ایمیل مارکتینگ، وبسایت، کاتالوگ ها و بروشورها، همکاری با اینفلوئنسرها و … از مهم ترین راه های ارتباط با مخاطب می باشد.

نحوه معرفی محصول به مشتری

تمام نکاتی که در مورد معرفی شرکت بیان شد، برای معرفی محصول نیز صادق است. در این راستا باید از نیروهای انسانی توانمند برای معرفی محصول و اطلاع رسانی در بازار بهره برد.

یکی از روش های بازاریابی و تبلیغات برای محصول این است که هدف و نوع خدمات یا محصول خود را به وضوح و در کوتاهترین حالت ممکن بیان نمایید. مثلا سعی کنید ذهن مخاطب را با یک سوال درگیر کنید. سوالی که پاسخ آن بله یا خیر است. این اطمینان را به او بدهید که می توانید هر سوال دیگرش را نیز پاسخ دهید. ارتباط مستقیم و مستمر با بازار و نیازهای کاربران می تواند در انتخاب بهترین روش بازاریابی و تبلیغات بسیار راهگشا باشد.

دینگ ارائه دهنده راهکار اتوماسیون حضور و غیاب

دینگ یکی از برترین ارائه دهنده‌های راهکار اتوماسیون حضور و غیاب با محصولات و خدمات مرتبط آماده ارائه خدمت به شماست، در صورت لزوم با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *