دستگاه حضور و غیاب دینگ چگونه کار می کند؟

دستگاه حضور و غیاب دینگ


در این متن می خوانیم که دستگاه حضور و غیاب آنلاین دینگ چیست ؟ به چه صورت به عملیات حضور و غیاب کسب و کارها کمک می کند؟ بررسی می کنیم که دستگاه های حضور و غیاب اثر انگشتی یا تشخیص چهره، چه تفاوتی با دستگاه دینگ دارند. مشخص می کنیم که چه  کسب و کارهایی می توانند از دستگاه حضور و غیاب دینگ استفاده کنند.

 

دستگاه حضور و غیاب دینگ

 

مختصری در مورد دستگاه حضور و غیاب دینگ

دینگ یک دستگاه حضور و غیاب بی سیم هست. این دستگاه برای کارکرد تنها به برق نیاز دارد. بنابراین احتیاجی به اتصال به اینترنت یا شبکه داخلی شما ندارد. دستگاه دینگ پس از چند سال تحقیق و توسعه، در داخل ایران توسط شرکت توسعه فناوری دینگ، طراحی و تولید شده است.
دینگ مجهز به تکنولوژی بلوتوث و وای فای می باشد. برای روشن شدن فقط کافیست آداپتور آن را به پریز برق متصل کنیم. باقی مراحل استفاده، بسیار آسان می باشد. کارکنان می توانند با قرار گیری در مجاورت دستگاه ، ورود و خروج خود را ثبت کنند. ثبت “ورود و خروج” به وسیله اپلیکیشن موبایل دینگ انجام می شود.

 

با خرید دستگاه دینگ چه مواردی دریافت می کنیم؟

در جعبه دستگاه دینگ چهار آیتم اصلی قرار دارد:
1- خود دستگاه دینگ که در قسمت بالایی جعبه قرارداده شده

2- آداپتور برق دستگاه

3- برچسب لوگوی دینگ برای یادآوری ثبت ورود و خروج کارکنان

4- کارت فعال سازی اشتراک یک ساله

 

برای استفاده از دستگاه دینگ، نیاز به تهیه اشتراک سامانه ابری نیز می باشد. سامانه دینگ به طور کلی از دو قسمت تشکیل شده است. یک دستگاه حضور و غیاب بی سیم و اشتراک سالانه استفاده از اپلیکیشن و پنل مدیریت.   


طریقه کارکرد دستگاه حضور و غیاب دینگ

دستگاه دینگ پس از اتصال به برق، آماده به کارمی باشد. برای انجام حضور و غیاب به صورت آنلاین، سه شرط اصلی داریم.
1- گوشی تلفن همراه شما اتصال اینترنتی داشته باشد.
2- در مجاورت دستگاه دینگ قرار بگیرید.
3- اپلیکیشن حضور و غیاب دینگ را نیز نصب کرده باشید. 

 

با فشردن دکمه “ورود یا خروج” در اپلیکیشن دینگ، عملیات شروع می شود.
1- اپلیکیشن بررسی می کند که آیا گوشی موبایل در محدوده امواج دستگاه دینگ قرار دارد یا خیر؟
2- پس از قرار گیری در مجاورت دستگاه، اتصال به سرورهای سامانه دینگ توسط اپلیکیشن بررسی می شود.
3- در نهایت ثبت ورود یا خروج به صورت آنلاین انجام می گردد. 

لازم به ذکر است که در صورت عدم اتصال به اینترنت، فقط شرط قرار گیری در مجاورت دستگاه بررسی می گردد . ادامه عملیات با ارسال خودکار پیامک، توسط گوشی تلفن همراه انجام می شود. 

دستگاه حضور و غیاب دینگ

دینگ چه تفاوتی با دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی دارد؟ 

بیشترین تفاوت سامانه حضور و غیاب دینگ با دیگر سامانه ها، در سه عامل مهم می باشد.
1- قیمت مناسب دینگ نسبت به دیگر سیستم های حضور و غیاب.
2- آسانی کارکرد و نحوه استفاده از دینگ
3- آنلاین بودن روند حضور و غیاب، که کمک شایانی به اطلاع لحظه ای مدیر کسب و کار می کند.

 


اکثر دستگاه های حضور و غیاب اثر انگشتی یا تشخیص چهره هزینه بالایی دارند. برای نصب و استفاده نیز فرآیند زمان بر و پیچیده ای باید طی شود. به خصوص اینکه گزارش گیری از این سیستم های قدیمی، آنلاین نیز نمی باشد. در گزارش گیری و استفاده از سامانه باید سختی آن را نیز در نظر گرفت.

با تهیه سامانه حضور و غیاب دینگ، دیگر درگیر این مشکلات نمی شوید. مشکلاتی از قبیل نصب، یادگیری استفاده و هزینه های سرسام آور تهیه سخت افزار،نرم افزار و… 

 

دینگ مناسب برای چه نوع کسب و کارهایی است؟

قیمت مناسب، آسانی کارکرد و آنلاین بودن عملیات، سه ویژگی مهم دینگ است. با توجه به این موارد، دینگ مناسب برای کسب و کارهای کوچک و متوسط می باشد. مدیرانی که می خواهند بدون هزینه های زیاد حضور و غیاب خود را مدیریت کنند. و استخدام نیروی متخصص، حضور و غیاب خود را مدیریت کنند.
دینگ مناسب برای این نوع کسب و کارها می باشد :
دفاتر اداری، استارتاپ ها، کافی شاپ ها، داروخانه ها، کلینیک ها فروشگاه های خدمات موبایل و کامپیوتر، کارگاه های تولیدی، فروشگاه های چند شعبه ای و … 

دستگاه حضور و غیاب دینگ


مزیت اصلی دستگاه حضور و غیاب آنلاین چیست ؟

مدیر کسب و کار از ورود و خروج پرسنل به صورت لحظه ای مطلع می شود. به همین دلیل به مرور زمان، حضور وغیاب کارکنان منظم تر می گردد. بهره وری مجموعه نیز بالاتر می رود. زیرا کارکنان متوجه می شوند که با هر ثبت ورود و خروج، مدیر به لحظه نوتیفیکیشن دریافت می کند. همین گزارش دهی روزانه باعث بهبود روز به روز کارکنان می شود. به تدریج در بازه زمانی کوتاه، نظم بیشتری در حضور و غیاب کسب و کار پدید می آید. 

برای درک بیشتر مزیت های حضور و غیاب آنلاین می توانید در سایت ما بیشتر بخوانید. مقاله دستگاه حضور و غیاب ارزان بدون نیاز به راه اندازی را مشاهده کنید.

 

دینگ ارائه دهنده راهکار اتوماسیون حضور و غیاب

دینگ یکی از برترین ارائه دهنده‌های راهکار اتوماسیون حضور و غیاب با محصولات و خدمات مرتبط آماده ارائه خدمت به شماست، در صورت لزوم با کارشناسان ما در ارتباط باشید.