5 کلمه و عبارت کاربردی برای جلسات کار تیمی

جلسات می توانند خوب پیش بروند، به خصوص زمانی که کلمات و عبارات مناسب را برای جذب افراد تیم بدانید. برقراری ارتباط با عبارات مناسب که واکنش‌های مثبت مخاطبان را برمی‌انگیزد، می‌تواند یک جلسه مؤثرتر برای کار تیمی باشد. در این مقاله کلمات موثر و نحوه استفاده از آن ها را بررسی می کنیم.

 

کلمات موثر برای استفاده در یک جلسه کار تیمی

کلمات گاهی اوقات بیش از آنچه ما تصور می کنیم مهم هستند. مهارت های ارائه در جلسات کار تیمی را فراموش نکنید. در یک مطالعه جلسات کار تیمی و پاسخ مخاطبان به برخی کلمات و عبارات را تجزیه و تحلیل کردند تا تعیین کنند کدام یک از آن ها مؤثرتر است. در این مقاله برخی از یافته ها را بررسی کرده ایم:

 

کلمات “بله”، “ارائه دادن”، “شروع”، “جلسه” و “بحث” تأثیر بیشتری نسبت به دیگر کلمات دارند و استفاده موثر از این کلمات در جلسات کار تیمی می تواند به موفقیت شما کمک کند. دلایل متعددی وجود دارد که چرا این کلمات تأثیر زیادی در جلسات کار تیمی دارند. به عنوان مثال، کلمه “بله” نشان دهنده پذیرش یا موافقت با یک دیدگاه است. در اینجا چند نکته به دست آمده از این مطالعه را بررسی کرده ایم:

 

از تعریف و تمجیدهای غیر صادقانه بپرهیزید

 

محققان دریافتند که تعریف و تمجیدهایی که در جلسات کار تیمی ارائه می شود، همیشه تأثیر مورد نظر را ندارد. در این مطالعه، تعریف و تمجیدهایی که برای جبران نظرات منفی در یک جلسه استفاده می‌شد، اغلب غیرصادقانه تلقی می‌شد.

 

از کلمات تصمیم گیرنده استفاده کنید

 

محققان همچنین کلماتی را که نشانه یک تصمیم قریب الوقوع در کار تیمی را می دهند، مورد مطالعه قرار دادند. آن ها متوجه شدند که وقتی کارمندان پیشنهاد یا درخواست اطلاعات را ارائه می کنند، انتظار تصمیم گیری دارند.

 

چه زمانی باید از این کلمات استفاده کنید؟

 

برای استفاده موثر از این کلمات، باید بدانید که چگونه و چه زمانی در جلسه کار تیمی آن ها را به کار ببرید. که در ادامه آن را بررسی کرده ایم:

 

شروع جلسه

 

کارتیمی

 

شروع جلسه کار تیمی زمان مناسبی برای استفاده از این 5 کلمه است. در این قسمت از جلسه، این کلمات توجه و تمرکز افراد تیم را جلب می کند.

 

به عنوان مثال، کلمه “بله” نشان دهنده موافقت یا پذیرش است. هنگامی که در شروع یک جلسه کار تیمی استفاده می شود، می تواند تعهد شما را به موضوع نشان دهد. با این حال، اگر از “بله” در تغییر موضوع استفاده کنید، ممکن است دیگران آن را همزمان با نیاز به ادامه دادن یا رد موضوع قبلی بدانند. در پایان جلسه، “بله” ممکن است تمایل شما را برای پایان جلسه نشان دهد.

 

با استفاده از کلمه “شروع” در آغاز جلسه کار تیمی، توجه شرکت کنندگان را به خود جلب می کنید. این به همه نشان می‌دهد که باید فعالانه گوش بدهند،.

 

هنگامی که در شروع جلسه کلمه “جلسه” را به کار می برید، نشان می دهد که این یک جلسه معمولی کار تیمی نیست، بلکه بحث در مورد یک موضوع خاص است.

 

استفاده از “بحث” در آغاز جلسه کار تیمی از افراد دعوت می کند تا در بحث مشارکت کنند. افراد زمانی که احساس می کنند درگیر یک موضوع هستند توجه بیشتری می کنند.

 

تغییر موضوع

 

وقتی زمان تغییر مبحث در جلسه کار تیمی فرا می رسد، گاهی اوقات سخت است که دیگران را وادار به تغییر کنیم. با استفاده از این 5 کلمه، می توانید به راحتی این کار را انجام دهید.

 

کلمه “بله” می تواند به شما کمک کند تا بتوانید موافقت خود را با آنچه در جلسه گفته شد اعلام کنید. سپس می توانید از آن توافق برای رفتن به موضوع بعدی استفاده کنید.

 

“شروع” همچنین یک کلمه عالی برای تغییر موضوع در جلسه است. به معنای واقعی کلمه به شنوندگان می گوید که چیز جدیدی در حال شروع است.

 

گاهی اوقات، جلسات گروهی ممکن است از موضوع منحرف شوند و نیاز به تغییر مسیر داشته باشد. استفاده از کلمه “جلسه” می تواند این کار را انجام دهد. به عنوان مثال، گفتن “شاید این موضوع را درجلسه بعد بررسی کنیم”، راهی فوق‌العاده برای تغییر موضوع است.

 

ختم جلسه

 

در پایان جلسه کار تیمی، استفاده از کلمات مناسب می تواند اطمینان حاصل کند که پیشنهادات شما با تایید و استقبال گرم روبرو شده اند یا خیر. استفاده از 5 کلمه ضروری در این مرحله منجر به تأیید یک پیشنهاد می شود.

 

وقتی از کلمات مثبت “بله”، “شروع” و “ببخشید” در این مرحله از یک جلسه استفاده می‌کنید، یک عنصر روانی در کار وجود دارد. بیان نتیجه گیری به گونه ای که گویی پیشنهاد شما قبلاً پذیرفته شده است، اغلب باعث پاسخ متقابل می شود.

 

استفاده از این 5 کلمه بسیار موثر در یک جلسه کار تیمی ممکن است موفقیت را تضمین نکند، اما احتمال آن را بسیار بیشتر می کند.

 

کلمات مهم هستند، پس عاقلانه انتخاب کنید

 

واژگانی که استفاده می کنید می توانند ارتباط برقرار کنند. انتخاب یک زبان خاص می تواند مدل شخصیت شما را به افراد تیم نیز منتقل کند. اگر می خواهید به عنوان فردی متفکر با دیدگاهی غنی و منحصر به فرد شناخته شوید، دایره لغات شما باید این را نشان دهد. وقتی به سبک ارتباطی خود فکر می کنید، از خود بپرسید که کلمات شما چه پیام گسترده تری را منتقل می کنند. انجام این کار می تواند کیفیت جلسات کار تیمی شما و نحوه درک شما را در زندگی حرفه ای بهبود بخشد.

 

همچنین دراین باره می توانید مقاله “کار تیمی و بهترین نحوه مدیریت برای بهبود” را مطالعه کنید.

 

 

دینگ ارائه دهنده راهکار اتوماسیون حضور و غیاب

دینگ یکی از برترین ارائه دهنده‌های راهکار اتوماسیون حضور و غیاب با محصولات و خدمات مرتبط آماده ارائه خدمت به شماست، در صورت لزوم با کارشناسان ما در ارتباط باشید.