قرارداد کار ساعتی

به اشتراک گذاشتن مقاله

قبلا درباره انواع قرارداد کاری در مقاله  صفر تا صد انواع قرارداد کاری صحبت کردیم و همانطور که دیدیم قرارداد کاری انواع مختلفی دارد. در این مقاله قصد داریم درباره قرارداد کار ساعتی صحبت کنیم. اینکه کار ساعتی چگونه است و جزئیات مهم آن برای نوشتن یک قرارداد از نکاتی است که به آن می پردازیم.

کار ساعتی چیست؟

طبق قانون کار، در کار ساعتی حقوق کارگر یا کارمند بر اساس تعداد ساعات کاری او است. میزان مزایا و نحوه پرداخت حقوق را در این نوع از قرارداد، قانون کار مشخص کرده است که به توضیح آن خواهیم پرداخت.

تفاوت بین کار ساعتی و کار پاره وقت

کار ساعتی همانطور که گفتیم بر مبنای تعداد ساعات است و بعد از تمام شدن آن دیگر موضوعیت ندارد. اما در کار پاره وقت قوانین شبیه کار تمام وقت است و تنها تفاوت در میزان ساعات کاری است.

 

درباره کار پاره وقت می توانید مقاله مزایا و معایب کار پاره وقت را بخوانید.

قرارداد کار ساعتی

که در قانون کار آمده است به نام قرارداد حق الزحمه ساعتی یا قرارداد کارمزد ساعتی نیز شناخته می شود. می توان گفت که این نوع از قرارداد کاری به نوعی کار موقت می باشد. این قرارداد می تواند بصورت روزمزد هم تنظیم گردد. طبق قانون کار این قرارداد کاری باید طبق قوانین اداره کار تنظیم گردد.

نکات مهم برای تنظیم قرارداد کار ساعتی

 

قرارداد

 

در تنظیم قرارداد کار ساعتی باید علاوه بر قوانین کار، قوانین موجود در قانون مدنی و قانون تامین اجتماعی نیز رعایت شوند.

مشخصات کارفرما و کارپذیر

در متن قرارداد کار ساعتی همانند دیگر قراردادهای کاری نیاز است که مشخصات کامل کارپذیر مانند اطلاعات فردی، وضعیت تحصیلی و نشانی، و همچنین اطلاعات کلی برای شناسایی کارفرما ذکر گردد.

موضوع قرارداد

در قرارداد کار ساعتی باید نوع کاری که قرار است انجام گردد، آورده شود. در واقع نوع کار موضوع قرارداد خواهد بود. نوع کار و تعهدات کارگر یا کارمند باید بطور کامل آورده شود.

میزان ساعت کاری

تعداد ساعات کاری کارپذیر باید در متن قرارداد کار ساعتی آورده شود. میزان ساعات کاری باید طبق قانون کار باشد. طبق این قانون میزان حداکثر ساعات کاری 7 ساعت و 20 دقیقه است. البته این میزان انعطاف پذیر است و می توان تعداد ساعات آن را در روزهای مختلف تغییر داد، اما میزان آن در هر هفته نباید بیشتر از 44 ساعت باشد. تعداد ساعات کاری مهم است چرا که میزان حقوق باید بر اساس آن صورت گیرد و در قرارداد ذکر شود.

مدت زمان قرارداد

در قرارداد کار ساعتی علاوه بر میزان ساعات کاری ، مهم است که مدت زمان اعتبار قرارداد نیز ذکر گردد. نیاز است که تاریخ دقیق شروع کار و همچنین تاریخ دقیق پایان قرارداد نوشته شود و مورد تایید طرفین قرار گیرد.

میزان حقوق و تسهیلات

در قرارداد کار ساعاتی باید میزان حقوق مطابق با ساعات کاری که آورده شده است، تنظیم گردد. طبق قانون کار میزان حقوق کارگر یا کارمند نباید از حداقل دستمزد کمتر باشد، حتی در کار پاره وقت و ساعتی. مزایایی مانند حق مسکن و اولاد و غیره باید مطابق با میزان ساعات کاری پرداخت گردد. تناسب میزان حقوق و ساعات کاری را وزارت کار و امور اجتماعی هرساله اعلام می کند.

موقعیت و محل کار

مکان انجام کار در قرارداد ساعتی باید ذکر گردد. همچنین اگر امکان جا به جایی کارمند یا کارگر باشد نیز باید در قرارداد نوشته شود.

مرخصی و تعطیلات

در قرارداد کار ساعتی مانند دیگر قراردادهای کاری مهم است که وضعیت مرخصی و تعطیلات کارپذیر مشخص باشد. کارپذیر باید حداقل های مرخصی قانون کار را داشته باشد. مطابق با قانون کار جمعه تعطیلی قانونی همراه با حقوق برای همه انواع قرارداد کاری است. تعطیلات رسمی مطابق با قوانینی است که دولت اعلام می کند و استعلاجی و مرخصی در کار ساعتی طبق قانون کار حساب می شود.

تعداد نسخه از قرارداد

مطابق با دیگر قراردادهای کاری، قرارداد کار ساعتی نیز می تواند در 4 نسخه تهیه گردد. یک نسخه برای کارپذیر، یک نسخه برای کارفرما، یک نسخه برای اداره کار و رفاه اجتماعی و در صورمت موجود یک نسخه هم برای تشکل کارگری.

قرارداد کار ساعتی و بیمه

همانطور که گفتیم قرارداد کار ساعتی مطابق با قانون کار و قانون تامین اجتماعی است. از این نظر چنین قراردادی بدون بیمه غیرقانونی و فاقد پیگیری است. پس کارفرمایان موظف هستند کارگران یا کارمندان  خود را مطابق قانون سازمان تامین اجتماعی بیمه کنند و در قرارداد ذکر کنند. در غیر این صورت قرارداد اعتبار قانونی ندارد.

 

دینگ ارائه دهنده راهکار اتوماسیون حضور و غیاب

دینگ یکی از برترین ارائه دهنده‌های راهکار اتوماسیون حضور و غیاب با محصولات و خدمات مرتبط آماده ارائه خدمت به شماست، در صورت لزوم با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *