3 عنصر تفویض اختیار که مدیران در کسب‌و‌کار باید بدانند

کسب‌و‌کار

به اشتراک گذاشتن مقاله

عنوان یک مدیر، شما مسئولیت های زیادی دارید که ممکن است گاهی اوقات طاقت فرسا باشد، اما به همین دلیل است که یک تیم در کسب‌و‌کار دارید. لازم نیست همه چیز را به تنهایی انجام دهید. بسیاری از مدیران احساس می‌کنند که باید هر وظیفه جزئی را خود انجام دهند. اما برای اینکه یک رهبر موثر باشید، یادگیری هنر تفویض اختیار مهم است. چه به تازگی ارتقا یافته‌اید یا مدتی است که یک تیم را مدیریت کرده‌اید، باید بدانید که تفویض اختیار موثر برای بهره‌وری تیم شما و همچنین خود شما مفید است و حتی می‌تواند به تیم شما در یادگیری مهارت‌های جدید کمک کند و در عین حال فرهنگ اعتماد را ایجاد کند. .

 

تفویض اختیار چیست؟

زمانی است که مدیران از اختیارات خود برای واگذاری مسئولیت به دیگران در کسب‌و‌کار، مانند گزارش‌های مستقیم یا همکارانشان استفاده می‌کنند. تفویض وظایف مهم است زیرا برنامه‌ریزی استراتژیک در سطح مقام مسئولیت زمان و انرژی می گیرد.  در نظر داشته‌باشید که هنگامی که هر یک از اعضای تیم شما وظایف محول شده خود را انجام دادند، باید آن را برای بررسی برای شما ارسال کنند. سپس تمام قطعات را کنار هم قرار داده و برنامه‌ریزی  لازم را انجام دهید.

3عنصر تفویض اختیار

 

3 جنبه اصلی تفویض مسئولیت وجود دارد که به عنوان عناصر تفویض شناخته می‌شوند:

 

اختیار

 

این به حق مدیر برای هدایت کارکنان به انجام وظایف خاص در محدوده اختیارات تیم در کسب‌و‌کلر خود اشاره دارد. این بدان معناست که مدیر اختیار کارمندان خود را دارد. قبل از تعیین وظایف، مدیران باید از اختیارات خود برای ارزیابی مهارت های زیردستان خود استفاده کنند و آگاه باشند که گاهی اوقات زیردستان نیاز به آموزش دارند. به عنوان یک شخصیت معتبر، شما همچنین باید مانند یک رهبر عمل کنید و از مدیریت خرد اجتناب کنید.

 

مسئولیت

 

این درباره این است که کارمندان باید وظایفی را که به آنها محول شده است با موفقیت انجام دهند. یک مدیریت موفق، انتقال سطح معینی از اعتماد به کارمندان برای انجام موثر کارها در کسب‌و‌کار است.

 

پاسخگویی

 

برای تفویض موفقیت آمیز، کارمندان باید در قبال وظایفی که به آنها محول شده پاسخگو باشند. با یا بدون کمک ابزار تفویض اختیار، کارمندان باید به‌روزرسانی‌هایی را در مورد گردش کار خود به مدیران ارائه دهند. مدیران همچنین باید نسبت به روندی که ارائه می‌دهند پاسخگو باشند. اگر مسیرها مشخص نباشد، مدیران نمی‌توانند از کارمندان انتظار موفقیت در کسب‌و‌کار را داشته باشند.

 

چگونه به طور موثر تفویض اختیار کنیم

 

کسب‌و‌کار

 

1. از ابزارهای تفویض اختیار استفاده کنید.

 

برای سهولت در مدیریت کارمندان و پیگیری کارها بدون مدیریت خرد در کسب‌و‌کار، می‌توانید از نرم‌افزار مدیریت پروژه برای تفویض اختیارات مؤثر استفاده کنید. چند برنامه از جمله Asana، Basecamp و Trello هستند که می‌توانند به شما کمک کنند. با انتخاب نرم افزار مدیریت پروژه برای کسب و کار خود، انتخاب‌های زیادی خواهید داشت.

 

2. مهارت‌های اصلی تفویض اختیار را فرا بگیرید.

 

هنگام تفویض اختیار، باید انتظارات و چشم‌انداز خود را برای وظایف مختلف در کسب‌و‌کار مشخص کنید. با این کار ارتباط خوب و واضح که شامل دستورالعمل‌های صریح می‌شود، تا حد زیادی پیش می‌رود. در متن ایمیل خود، انتظارات خود را از جمله مهلت تعیین کنید. مهم است که از تیم خود وقتی که کار خوبی انجام می‌دهند، قدردانی کنید.

 

3. آموزش دهید.

 

شما همیشه نمی‌توانید فرض کنید که کارمندان شما چیزی را می‌دانند یا می‌توانند آن را کشف کنند. این وظیفه شما به عنوان مدیر کسب‌و‌کار است که مهارت‌های جدید را به کارکنان خود بیاموزید. هرچه کارمندان شما بیشتر بدانند، بیشتر می‌توانند از عهده مسئولیت‌ها برآیند.

 

3 نوع کار که نیاز دارید برون‌سپاری کنید

 

1. کارهای خسته کننده که بر رشد تأثیر نمی‌گذارد

 

هر کاری که شما و اعضای تیمتان انجام می‌دهید برای عملکرد کلی کسب‌و‌کار مهم است. با این حال، خرید عرضه، ورود داده‌ها، سازماندهی پرونده، کار اداری و سایر وظایف اداری چیزی نیستند که باعث رشد شرکت شما می‌شوند. اینها معمولاً وظایف ساده‌ای هستند که به تجربه زیادی نیاز ندارند، و در حالی که می‌توانید به راحتی آن‌ها را خودتان انجام دهید، با واگذاری آن‌ها به کارمندان در زمان خود صرفه‌جویی خواهید کرد.

 

2. کارهایی که اشتیاق شما را از بین می‌برد

 

زمانی که در سطح پایین‌تری در کسب‌و‌کار بودید، احتمالاً وظایف خاصی داشتید که انگیزه انجام آنها را نداشتید. اکنون ممکن است از تیم خود بخواهید تا همان وظایف را انجام دهند. با این حال، شما نمی‌خواهید کارمندانتان نیز احساس خستگی کنند. در حالی که ممکن است برخی از این وظایف را به کارکنان خود واگذار کنید تا میزان فشار روی خود خود را کاهش دهید، مطمئن شوید که استرس را به آنها منتقل نمی‌کنید.

 

اگر مطمئن نیستید که این کارها را به چه کسی محول کنید، کار را به گروهی از کارمندان خود در کسب‌و‌کار ارائه دهید و بپرسید که چه کسی ممکن است بهتر آن کار را انجام دهد. کارمندان مختلف علایق متفاوتی دارند. چیزی که برای یک نفر راحت است برای کس دیگری ممکن است سخت باشد.

 

3. وظایفی که شخص دیگری بهتر از شما می‌تواند انجام دهد

 

رهبر یک کسب و کار بودن به طور خودکار شما را به فرد مناسب برای یک پروژه تبدیل نمی‌کند. کارکنان شما استعدادهای خاص خود را دارند که برخی از آنها می‌توانند جای خالی شما را پر کنند، بنابراین باید آنقدر متواضع باشید که ببینید و بپذیرید که ممکن است شخص دیگری بهتر از شما یک کار را انجام دهد.

 

وظیفه شما به عنوان مدیر یک کسب‌و‎‌کار توسعه افراد است. هر کارمند مجموعه‌ای از مهارت، شخصیت و نقاط قوت منحصر به فرد را دارد. استفاده بهینه از شخصیت کاری منحصربفرد آنها منجر به کارایی بیشتر می‌شود و افراد در کاری که از انجام آن لذت می برند برتری می‌یابند.

 

تفویض اختیار ممکن است همیشه آسان نباشد، اما عنصری کلیدی است

 

تفویض اختیار می‌تواند برای مدیران و صاحبان کسب‌و‌کار سخت باشد، اما برای بهره‌وری ضروری است. به عنوان یک رهبر، انجام هر کاری به تنهایی دشوار است. در عوض، یاد بگیرید که به تیم خود تکیه کنید و برای انجام کارها به آنها اعتماد کنید. در نتیجه، خواهید دید که تیم شما می‌تواند کارهای بیشتری انجام دهد، بدون اینکه نیاز باشد شما نقشی در آن داشته باشید.

 

همچنین دراین‌باره می‌توانید مقاله نحوه مدیریت حضور و غیاب کارمندان را مطالعه کنید.

 

دینگ ارائه دهنده راهکار اتوماسیون حضور و غیاب

دینگ یکی از برترین ارائه دهنده‌های راهکار اتوماسیون حضور و غیاب با محصولات و خدمات مرتبط آماده ارائه خدمت به شماست، در صورت لزوم با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *